Bahşili Otobüs Bileti

Bahşili Seferi Yapan Firmalar
Bahşili Hakkında

Bahşili Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Kırıkkale’nin en güzel yönlerinden olan, Bahşili otobüs bileti satan firmaları, Bahşili otobüs bilet fiyatları, Bahşili otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Bahşili İlçesi Hakkında Bilgiler


Bahşili´nin de içinde bulunduğu Kırıkkale yöresi Anadolu´da Türkleşme-İslamlaşma süresince ilk açılan yerleşim bölgelerindendir. Öncesinde yüzlerce yıl çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bugünkü Bahşili´ye temel teşkil eden yerleşim birimi eski adıyla Bahşili Köyü, daha sonra Kırıkkale´ye bağlı Bahçeli mahallesi, Bahşili Köy olarak ilk önce Bala ilçesinin bir nahiyesi daha sonra sıra ile Kalecik ve Keskin ilçelerine 1984 yılında Belediye statüsünü kazanmıştır.1989 yılında Kırıkkale il olmasının ardından 09.05.1990 tarih ve 20523 Sayılı Resmi Gazete de yayınlanan 3644 Saylı Kanunla ilçe olarak Kırıkkale iline bağlanmıştır.

Bahşili isminin ise Sultan Murat´ın emrindeki bir grup askere "Orta Anadolu da kendinize bir yurt edinin" diyerek bağışta bulunduğu ve daha sonra bu toprakların Bahşili olarak anılmaya başlandığı bilinmektedir.

 

Bahşili İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Bahşili sırasıyla Balâ, Kalecik ve Keskin İlçelerine bağlı kalmış ve nihayet Kırıkkale´ye köy olarak bağlanmıştır. 1984 yılında belediye örgütü kurulmuş, 1990´da ise İlçe teşkilatı oluşturulmuştur. Bahşili, İlçe merkezinde 5 mahalle bulunmaktadır. İl merkezine uzaklığı 5 km olup, 243 km2 yüzölçüme sahip 700 rakımlı bir yerleşim yeridir. Bahşili Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Bahşili Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus