Bala Otobüs Bileti

Bala Seferi Yapan Firmalar
Bala Hakkında

Bala Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Ankara’nın en güzel yönlerinden olan, Bala otobüs bileti satan firmaları, Bala otobüs bilet fiyatlarıBala otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.   Bala Coğrafi ve Ekonomik Özellikleri


Ankara’nın güzel ilçelerinden biri olan Bala’ ya düzenlenen otobüs seferleri ile ulaşabilir ve ilçenin tüm güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Bala kelime anlamı olarak yüksek, yukarı manasına geliyor, sitemizden temin ettiğiniz Bala otobüs bileti ile ilçeye ulaştığınızda ilçenin bulunduğu yükseklik ile isminin uyum gösterdiğini fark edeceksiniz. Bala Ankara’nın güneydoğusunda yer alıyor ve şehir merkezine uzaklığı 69 km’dir. İlçeyi coğrafi konum olarak incelediğimizde; geniş olmayan ovalar ve tarıma elverişli olmayan araziler ile karşılaşıyoruz. Bu durum Bala’da irili ufaklı atölyeler oluşmasını ve ufak ticari çalışmalar yapılmasını sağlamıştır. İlçenin ekonomisi tarım, sanayi ve ticarete dayanır.

Bununla birlikte ilçenin en önemli akarsuyu olan Kızılırmak hem sulamada hem de enerji üretiminde kullanılır. İlçe ’de bulunan Kesikköprü Barajı ve Beynam Ormanları, Bala ilçesinin olduğu kadar Ankara’nın da önemli mesire yerlerinden biridir.


Bala Kültürel Özellikleri

İlçe’nin tarihi incelendiğinde antik çağlardan itibaren yerleşim yeri olarak ilgi gördüğünü ve geçmişinin 600 yıl kadar öncesine dayandığını bu dönemlere ait yerleşme izlerinden öğreniyoruz. Bala halkının kökenini Türkmenistan’dan Erzurum’a göç eden Bozulus Türkmenleri oluşturuyor. Bu yüzden ilçedeki kültürel yapı daha çok Türkmen gelenek ve göreneklerini anımsatır. İlçede son nüfus verilerine göre 22000’den fazla insan yaşıyor.

Bala’ ya Ulaşım

Ankara’dan toplu taşıma araçlarını kullanarak ortalama 1 saat içinde kolaylıkla Bala’ya ulaşabilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Bala Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus