Balçova Otobüs Bileti

Balçova Seferi Yapan Firmalar
Balçova Hakkında

Balçova Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir in en güzel yönlerinden olan, Balçova otobüs bileti satan firmaları, Balçova otobüs bilet fiyatları, Balçova otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


İzmir, Balçova

İzmir Körfezi’nin güney kıyılarında yer alan Balçova, İzmir’in metropol ilçelerinden bir tanesidir. Merkez ilçeye de oldukça yakın olan Balçova, güneyde Karabağlar, doğuda Konak, batıda Narlıdere, kuzeyde ise İzmir Körfezi ile komşudur. İlçede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. İklim ve toprak özelliklerine bağlı olarak bölgede farklı bitki çeşitleri görülebilmektedir. Balçova, bir turizm merkezidir. Hem iç hem de dış turizmde İzmir’in en önemli bölgelerinden bir tanesidir. Şifalı suların bulunduğu kaplıcaları da içerisinde bulunduran Balçova, sağlık turizmi açısından da ekonomiye katkı sağlamaktadır. İlçeye karayolu ulaşımı dışında deniz yolu ile ulaşmak da mümkündür.


Balçova’da Gezilecek Yerler

Agamemnon Kaplıcaları: M.Ö 1200 yılına kadar uzanan  tarihi ile günümüz kadar ulaşmış olan kaplıcalar şifa kaynağı olarak bilinmektedir. Agamemnon Kaplıcaları, Balçova Kaplıcaları olarak da bilinmektedir. Her sene binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan kaplıca, orman ve denizin buluştuğu ve size güzel anlar yaşatabilecek bir konumda bulunmaktadır. İzmir il merkezine de oldukça yakın bir yerde bulunan bu mekan şifa arayanlar ve sessiz sakin vakit geçirmek isteyenler için oldukça idealdir. Balçova otobüs bileti alarak bu kaplıcaların keyfini çıkartabilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Balçova Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus