Balya Otobüs Bileti

Balya Seferi Yapan Firmalar
Balya Hakkında
Balya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Balıkesir’in en güzel yönlerinden olan, Balya otobüs bileti satan firmaları, Balya otobüs bilet fiyatları, Balya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Balıkesir, Balya

Balıkesir´in mühim ilçeleri arasında yer alan Balya´nın nüfusu önceki dönemlerde oldukça fazla olmasına karşın bu günlerde sanayi alanındaki yetersizliklerden dolayı giderek düşmektedir. Son yıllardaki nüfus grafiği incelendiğinde Balya´nın nüfusunun yaklaşık %50 oranında azaldığı görülmektedir. Bunun yanı sıra Balya, Türkiye´de elektirikle tanışan ilk yer olarak göze çarpmaktadır. Balya ekonomisi tarım sayesinde ayakta durmaktadır. Balya´yı diğer Balıkesir ilçelerine kıyaslayacak olursak topraklarının verimsiz olduğu sonucuna ulaşmak mümkündür. Bundan dolayı Balya´da ekseriyetle mısır ve buğday gibi tarım ürünleri yetiştirilmektedir. Yükselti bakımından oldukça düşük bir yerde kurulmuş olan Balya´nın iklimi yumuşak olup nüfusu 14 bin kişiden oluşmaktadır. Balya ilçesinin adını nereden aldığı tam olarak bilinmemekle beraber Osmanlı devrinde Kadılık şeklinde yönetildiği ve dönemin büyük kadısı Bali Bey´den dolayı bu ada sahip olduğu söylenmektedir.


Balya´ya Nasıl Gidebilirim?

Balya, Balıkesir şehir merkezine yaklaşık 50 km uzaklıkta bulunmaktadır. Balıkesir Balya arasında her saat başı otobüs seferi düzenlenir. Komşusu Susurluk´tan da Balya otobüs bileti satın alınabilir. Bunlar göz önünde bulundurulduğunda Balya´da ulaşım sıkıntısı yaşanmadığını söylemek mümkündür.

 

Balya´da Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları

                    Varan Turizm

                    Balıkesir Uludağ Turizm

                    Pamukkale Turizm

                    Kamil Koç Turizm

 

En Çok Tercih Edilen Balya Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus