Banaz Otobüs Bileti

Banaz Seferi Yapan Firmalar
Banaz Hakkında

Banaz Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Uşak’ın en güzel yönlerinden olan, Banaz otobüs bileti satan firmalarıBanaz otobüs bilet fiyatlarıBanaz otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Banaz, Uşak’ın bir ilçesidir. Antik dönemlerde buranın ismi “Panasion” olarak bilinmektedir. İlk yerleşim tarihinin Tunç Çağı zamanında yapıldığı düşünülmektedir. O zamandan beri birçok kültüre ev sahipliği yapmış olan bölge 11. yüzyılda Türklerin yerleşim yeri haline gelmiştir. 1953 yılında Uşak’ın il haline getirilmesiyle Banaz da ilçe statüsüne kavuşmuştur.


Banaz’a Nasıl Gidilir?

Banaz ilçesi, Uşak il merkezine 32 kilometre uzaklıkta bulunur. İzmir – Ankara karayolu üzerinde yer alan ilçenin komşuları Kütahya ilinin Gediz ve Altıntaş ilçeleri, Afyonkarahisar ilinin Sinanpaşa ve Sandıklı ilçeleri ve Uşak’ın Sivaslı ilçeleridir. Bu Ege ilçesine gitmek için Banaz otobüs bileti almak ise yeterlidir.

Banaz’da Gezilecek Yerler

Uşak’ın bu şirin ilçesinde hem tarihi hem de doğal güzellikleri gezmeniz mümkündür. Evrendede Mesire Yeri, 2011 yılında “Banaz Evrendede Tabiat Parkı” olarak ilan edilmiş olup halkın hem yürüyüş yapıp temiz hava alacağı hem de Kızılçam, Sedir, Meşe gibi birçok ağaç türünü görebileceği bir yerdir. Bunun dışında burada Hamamboğazı kaplıcaları bulunmaktadır. Ayrıca Ahat Köyü’nde yer alan Akmonia harabeleri de görülmeye değerdir. 

En Çok Tercih Edilen Banaz Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus