Bartın - Karabük Otobüs Bileti

Bartın Hakkında
Bartın Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Türkiye’nin en güzel yörelerinden olan, Bartın otobüs bileti satan firmaları, Bartın otobüs bilet fiyatları, Bartın otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Bartın Coğrafi ve Kültürel Özellikleri

Karadeniz Bölgesinin batısında yer alan küçük ve şirin bir il olan Bartın, 1991 yılında Türkiye’nin 74. İli olmuştur. Küre Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan il orman bakımından oldukça zengindir. Ayrıca il sınırları içerisinden geçmekte olan Bartın çayı üzerinde taşımacılık yapılan tek akarsuyumuzdur.

İlin kuzeyinde Karadeniz, doğu ve güneyinde Karabük, batıda ise Zonguldak yer almaktadır.


Bartın Gezilecek Yerler

Bartın ili doğal yapısı ve tarihi özellikleri ile oldukça güzel turistik tesislere sahip bir kentimizdir. Deniz kenarında kurulmuş yerleşim yerleri Karadeniz bölgesinin en güzel plajlarına sahiptir. Şehirde yat limanları ve deniz sporları tesisleri bulunmaktadır. Bunun yanında yaylalar ve Milli Parklar çok farklı etkinliklerin yapılabildiği tesislerdir. Avcılık ve doğa yürüyüşleri en bilinen spor türleridir.

Bartın han, hamam, kale gibi tarihi eserler açısından da oldukça zengindir. İl merkezinde bulunan Şehir Hamamı 1747 yılında, Somaklıoğlu Hamamı ise 1883 yılında yapılmış ve hala kullanılmaktadır.

Bartın şehir merkezinde bulunan Taş Han 1800’lü yıllardan kalma bir ticaret merkezidir.

Karabük Hakkında

Karabük Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Türkiye’nin en güzel yönlerinden olan, Karabük otobüs bileti satan firmalarıKarabük otobüs bilet fiyatlarıKarabük otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Karabük


Karabük Türkiye’nin kuzeyinde Karadeniz bölgesinde bulunur, 2013 nüfus sayımlarına göre ilde yaşayan kişi sayısı 230000 kişi civarıdır. İlçenin tarihini incelediğimizde bulunduğu konum itibari ile yazısız kültür dönemini aydınlatacak pek çok höyük ve Tümülüs barındırdığını gereken bilimsel çalışmalar yapıldığı taktirde daha detaylı bilgilere ulaşılabileceğini fark ediyoruz. Elde edilen bilgiler ışığında ilin tarihi M.Ö 2500’llü yıllara kadar inmektedir. Karabük Frig, Helenistik dönem, Roma, Bizans ve Osmanlı gibi köklü medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Malazgirt zaferinden sonra Türkleşmeye başlayan il sonraki süreçlerde Osmanlı ile büyük önem taşıyan merkezlerden biri olmuş ve günümüze kadar ulaşmıştır. Karabük 1995 yılında il statüsüne alınmıştır. İlin sosyal yapısını genel itibari ile sanayileşme ile gelen fabrikaların oluşturduğu istihdam ile bölgeye yerleşen işçi sınıfı aileleri oluşturmaktadır. Sitemizden satın aldığınız Karabük otobüs bileti ile sınırları içerisinde bulunan çok sayıdaki yayla, kanyon, mağara, akarsu ve göl gibi doğal güzelliklerini gezebilir, yöreye ait tatları keşfedebilirsiniz. 


Karabük’e nasıl gidilir?

Karabük’e İstanbul, Ankara gibi merkez illerden direk ya da diğer illerden aktarma ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus