Bartın Otobüs Bileti

Bartın Seferi Yapan Firmalar
Bartın Hakkında
Bartın Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Türkiye’nin en güzel yörelerinden olan, Bartın otobüs bileti satan firmaları, Bartın otobüs bilet fiyatları, Bartın otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Bartın Coğrafi ve Kültürel Özellikleri

Karadeniz Bölgesinin batısında yer alan küçük ve şirin bir il olan Bartın, 1991 yılında Türkiye’nin 74. İli olmuştur. Küre Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan il orman bakımından oldukça zengindir. Ayrıca il sınırları içerisinden geçmekte olan Bartın çayı üzerinde taşımacılık yapılan tek akarsuyumuzdur.

İlin kuzeyinde Karadeniz, doğu ve güneyinde Karabük, batıda ise Zonguldak yer almaktadır.


Bartın Gezilecek Yerler

Bartın ili doğal yapısı ve tarihi özellikleri ile oldukça güzel turistik tesislere sahip bir kentimizdir. Deniz kenarında kurulmuş yerleşim yerleri Karadeniz bölgesinin en güzel plajlarına sahiptir. Şehirde yat limanları ve deniz sporları tesisleri bulunmaktadır. Bunun yanında yaylalar ve Milli Parklar çok farklı etkinliklerin yapılabildiği tesislerdir. Avcılık ve doğa yürüyüşleri en bilinen spor türleridir.

Bartın han, hamam, kale gibi tarihi eserler açısından da oldukça zengindir. İl merkezinde bulunan Şehir Hamamı 1747 yılında, Somaklıoğlu Hamamı ise 1883 yılında yapılmış ve hala kullanılmaktadır.

Bartın şehir merkezinde bulunan Taş Han 1800’lü yıllardan kalma bir ticaret merkezidir.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus