Başkale Otobüs Bileti

Başkale Seferi Yapan Firmalar
Başkale Hakkında

Başkale Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Van’ın en güzel yönlerinden olan, Başkale otobüs bileti satan firmalarıBaşkale otobüs bilet fiyatlarıBaşkale otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Başkale, Van iline bağlı bir ilçedir. Bölge Urartular döneminde Adamma olarak adlandırılmış bir yerdir. Başkale, Romalılar ile Partlar arasında bir sınır bölge olmuştur. Sonra sırasıyla Sasaniler ve Bizanslıların eline geçen bölge, Ermeni beylerin egemenliği altında kalmıştır. 16. yüzyıl ortalarında Osmanlı İmparatorluğu yönetimine geçen Başkale, bu ismi Cumhuriyet döneminde almıştır. Engebeli araziye sahip Başkale ilçesinde yöre halkı geçim kaynağı olarak hayvan yetiştiriciliğiyle uğraşmaktadır.


Başkale’ye Nasıl Gidilir?

Başkale ilçesinin Van il merkezine uzaklığı 120 kilometredir. Komşuları Van ilinin Özalp ve Gürpınar ilçeleri, Hakkari ilinin Yüksekova ilçesi ve Türk –İran sınırıdır. Arazisi dağlık ve engebeli olan bu ilçeye gitmek için Başkale otobüs bileti satın almak rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayacaktır.


Başkale’de Gezilecek Yerler

Başkale ilçesi turistik potansiyele sahip bir yerdir. Peribacaları ve travertenler bu ilçede de bulunmaktadır. Nevşehir ve Denizli’deki peribacaları ve travertenler kadar ilgi görmemesinin sebebi reklamının yeterince iyi yapılamaması ve bakımsızlığıdır. Yine de buralar bu küçük ilçeye gelenlerin ziyaretlerine değecek güzelliktedir.

En Çok Tercih Edilen Başkale Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus