Battalgazi Otobüs Bileti

Battalgazi Seferi Yapan Firmalar
Battalgazi Hakkında

Battalgazi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Malatya’nın en güzel yönlerinden olan, Battalgazi otobüs bileti satan firmaları, Battalgazi otobüs bilet fiyatları, Battalgazi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Battalgazi, Malatya

Malatya’nın en önemli ilçelerinden olan Battalgazi, İnönü Üniversitesi’nin bu ilçede olması, bölgenin en verimli topraklarının bu ilçe sınırları içinde bulunması, yerel lezzetlerin çok çeşitli olması gibi nedenlerle dikkatleri üzerine çeken bir ilçe konumundadır. İlçede konaklama sorunu olmamakla birlikte çok sayıda kafe ve restoranda bulunmaktadır. Bütün bu sosyal özelliklerinin yanında tarihi ve turistik özellikleri ile de dikkat çekmektedir. İlçede çok sayıda tarihi cami ve Osmanlı ve Selçuklu dönemine ait anıtsal yapı bulunmaktadır.  Siz de Malatya’nın her anlamda en önemli ilçelerinden olan Battalgazi’yi, Battalgazi otobüs bileti alarak ziyaret edebilirsiniz.


Battalgazi’de Gezilecek Yerler

·         Kanlı Kümbet: Meydanbaşı Cami’sinin yakınlarında yer alan bu kümbet,  Selçuklu mimarisi tarzında yapılmıştır. Dönemin idamlarının burada gerçekleştiği düşünülmektedir.

·         Silahlı Mustafa Paşa Kervansarayı: Bu kervansaray  Bosnalı Mustafa Paşa tarafından yaptırılmıştır. Avlu, kapalı bir bölüm ve mescitten oluşmaktadır.

·         Ulu Camii: Selçuklular Döneminde I. Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılmıştır. Yapımında kullanılan malzemeler ve planı nedeniyle Türkiye’de tek örneği burada olan cami, ilçenin doğusunda bulunmaktadır.

 

En Çok Tercih Edilen Battalgazi Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus