Bayat Otobüs Bileti

Bayat Seferi Yapan Firmalar
Bayat Hakkında

Bayat Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çorum’un en güzel yönlerinden olan, Bayat otobüs bileti satan firmaları, Bayat otobüs bilet fiyatları, Bayat otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Çorum, Bayat

Çorum iline bağlı Bayat ilçesinin doğusunda Uğurludağ ve İskilip, güneyinde Sungurlu, batısında Çankırı merkez ilçe ve Yapraklı, kuzeyinde ise Kastamonu Tosya bulunmaktadır. Karasal iklimin egemen olduğu ilçede kışlar soğuk ve yağışlı geçmektedir. Tarım ve hayvancılık bölgenin en önemli ekonomik faaliyetlerindendir. Mercimek, arpa, buğday, pirinç, fasulye, ayçiçeği, kenevirin yanı sıra üzüm, armut ve elma gibi meyveler yetiştirilmektedir. Koyun ve keçi yetiştiriciliği Bayat’da yaygın olarak yapılmaktadır.


Bayat’da Gezilecek Yerler

İskilip Yaylaları: Bölgede sarıçam, meşe, köknar ve karaçam ağaçlarının yer aldığı yörenin bitki örtüsü ile kaplı yüksek dağların eteğinde çok fazla yayla bulunmaktadır. Birbirleri ile irtibatı bulunan bu yaylalardan Beşoluk ve Çiçekli yaylaları piknik ve mesire alanı olarak kullanılmaktadır.

İncesu Kanyonu: 12,5 km uzunluğunda olan İncesu Kanyonu, İncesu köyünde bulunmaktadır. Kanyonda tek giriş ve çıkış vardır. Her iki yamacı da kayalık olan kanyonun genişliği 40-60 metre arasında değişmektedir. Rafting ve trekking etkinlikleri için uygun olan kanyon, görülmesi gereken yerlerden biridir. Hem bu kanyonu hem bölgedeki yaylaları Bayat otobüs bileti alarak ziyaret edebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Bayat Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus