Bayburt Merkez Otobüs Bileti

Bayburt Merkez Seferi Yapan Firmalar
Bayburt Merkez Hakkında

Bayburt Merkez Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Bayburt’un en güzel yönlerinden olan, Bayburt Merkez otobüs bileti satan firmaları, Bayburt Merkez otobüs bilet fiyatları, Bayburt Merkez otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Bayburt Merkez Hakkında Bilgiler


Karadeniz Bölgesinde bulunan Bayburt, Nüfus olarak 2015 İstatistiklerine göre yaklaşık 79 bin olarak kayıtlara geçmiştir. İl merkezi hariç 2 adet ilçesi bulunmaktadır ve Ülkemizin önemli illerinden birisidir. Tarihi zenginliklerini, doğanın eşsiz parçalarını ilçelerine, köylerine, küçük mahallelerinde saklayan Bayburt, başlı başına keşfedilmesi gereken bir şehirdir.


Bayburt Merkez Gezilmesi Gereken Yerler


Bayburt Kalesi’nin hemen önünde yükselen Saat Kulesi, heybetli mimarisiyle şehir merkezinin hemen hemen her noktasından görülmektedir. Bayburt Saat Kulesi’nin yapımı 1923’e dayanmakta… Cumhuriyetin ilan edilmesiyle yapımına başlanan kulenin inşaatı tam 1 yıl sürmüştür. Muhittin Usta adında bir taş ustası tarafından yapımına başlanmış, Rizeli İbrahim Usta tarafından tamamlanmıştır. Kulenin uzunluğu 21 metreyi bulmakta. Aynı zamanda şerefesi de mevcut. Kulenin saati ise İsviçre’den getirilmiş olup, sağlamlığını hala kurmaktadır.

Bayburt il merkezine bağlı olan Sırakayalar Köyü’ndeki şelaleler, yeşilin her tonunu görebileceğiniz büyüleyici bir doğanın içerisinde bulunmaktadır. Bayburt Merkez Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli ve huzurlu bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Bayburt Merkez Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus