Baykan - Alanya Otobüs Bileti

Baykan Hakkında
Baykan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Siirt’in en güzel ilçelerinden biri olan, Baykan otobüs bileti satan firmaları, Baykan otobüs bilet fiyatları, Baykan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Siirt, Baykan

Baykan 1938 yılında kurulan bir Siirt ilçesidir. İlçe, Baykan Ziyaret kasabasında bulunan Veysel Karani Türbesi ile ünlüdür, türbe Baykan ilçesine 8 km uzaklıktadır. Baykan’da her yıl Kurban Bayramı´nda Veysel Karani anma etkinlikleri düzenlenmektedir. Rivayete göre “ Hz. Veysel Karani’nin türbesini bir kez ziyaret eden, iki kez daha gelir, yani toplam üç kez gelir” denilmektedir. İlçe zengin yer altı kaynaklarına sahip olup, Çelikli, Atabağı, Sarısalkım Köyleri civarında 21 adet petrol kuyusu bulunmaktadır.


Baykan Gezilecek Yerler  

Siirt’in benzersiz ilçesine en uygun Baykan otobüs bileti ile seyahat rotanızı çizip, tarihi güzelliklerinin tadını çıkartmalısınız. Mutlaka gezmeniz gereken yerleri şu şekilde listeledik;

-          Veysel Karani Türbesi

-          Şeyh Osman Hz. Türbesi

-          Dört Ulular Köprüsü

-          Adak Kale

En Çok Tercih Edilen Baykan Rotaları
Alanya Hakkında
Alanya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Antalya’nın en güzel yönlerinden olan, Alanya otobüs bileti satan firmaları, Alanya otobüs bilet fiyatları, Alanya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak http://www.biletim.com.tr‘ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz

 

Antalya, Alanya

Antalya´nın en ünlü ilçelerinden biri olan Alanya´nın yüzölçümü yaklaşık 1.500 kilometrekaredir. 1980´lerde ilçenin nüfusu 74.000 kişiydi. Antalya, Alanya arası takribi 148 kilometredir. Bölgede seracılık faaliyetleri yürütülmekle beraber, turunçgiller ve pamuk üretimi de yapılmaktadır. En önemli gelir kaynağını turizmden elde ederler. Alanya´daki yerleşim alanları iki cephede değerlendirilebilir: Kıyı bölgesi ve Alanya Kalesi çevresi.

 

Alanya Otobüs Bileti Ücretleri

Alanya´daki konutların büyük bir kısmı toprak damlıdır. Kıyı bölgesi hızla geliştiği için buralarda bahçeli ve tuğlalı evler yapılmaya başlanmıştır. Alanya´da bahçecilik her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Nüfusun 3´te 1´lik kısmı Alanya ilçe merkezinde yaşamayı tercih etmektedir. Alanya´da şimdiye kadar yığma konutlar yapılmıştır; ancak son yıllarda çok katlı betonarme yapıların sayısı giderek artmaktadır. Alanya´nın doğusunda diğer yönlere göre nüfus yoğunluğu daha fazladır. Alanya otobüs bileti hemen her şehirden alınabilmektedir. Alanya´ya bağlı 66 köy ve 1 tane de bucak vardır.

 

Alanya´da Gezilecek Yerler

                    Kleopatra Plajı

                    Alanya Kalesi

                    Dimçay

                    Kızıl Kule

                    Dim Mağarası

                    Alanya Tersanesi

                    Damlataş Mağarası

                    Alara Kalesi

                    Alanya Limanı

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus