Bekilli Otobüs Bileti

Bekilli Seferi Yapan Firmalar
Bekilli Hakkında

Bekilli Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Bekilli otobüs bileti satan firmalarıBekilli otobüs bilet fiyatları, Bekilli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Bekilli, Denizli’nin bir ilçesidir. Bu ilçe üzümü, şarabı ve pekmezi ile ünlüdür. Dionysos Antik kenti de burada bulunmaktadır. Ayrıca ilçe, her yıl şarap festivali düzenlemektedir. Bekilli ilçesi ve civarında sırasıyla Hititler, Frigyalılar, Lidyalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar hakimiyet kurmuştur. Nüfusu 7.000 civarı olan bu tarihi ilçe oldukça küçüktür. 1987 yılına kadar Çal ilçesine bağlı kalan Bekilli, bu tarihten sonra ilçe yapılmıştır. Bekilli, Ege Bölgesi’nin iç tarafında bulunduğundan burada karasal iklim görülmektedir.


Bekilli’ye Nasıl Gidilir?

Bekilli ilçesi, Denizli il merkezine 86 kilometre uzaklıkta olup Ege Bölgesi’nin İç Ege Bölümü’nde bulunur. Komşuları Uşak’ın Karahallı ve Ulubey ilçeleri ile Denizli’nin Çal ve Çivril ilçeleridir. Bekilli otobüs bileti satın alarak buraya ulaşmanız oldukça kolaydır.


Bekilli’de Gezilecek Yerler

Bekilli ilçesine vardığınızda burada bulunan Dionysos Antik Kenti’nin gezmeniz mutlaka tavsiye edilir. Dionysos Yunan mitolojisinde şarap tanrısı olarak geçmektedir. Ayrıca Bekilli Antik kaya mezarlıkları da bir diğer ziyaret edebileceğiniz tarihi yapıdır.

 


En Çok Tercih Edilen Bekilli Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus