Belen Otobüs Bileti

Belen Seferi Yapan Firmalar
Belen Hakkında

Belen Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Hatay’ın en güzel yönlerinden olan, Belen otobüs bileti satan firmaları, Belen otobüs bilet fiyatları, Belen otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Hatay Belen


Burada ilk topluluk Kanuni Sultan Süleyman zamanında, 1552 yılında kurulmuştur. Kanuni; 1552 senesinde, Halep ve İskenderun arasında, yeni bir yol ararken, günümüzdeki yerleşim yerinin bulunduğu kısımda: 250 geçit korucusu yerleştirir, ek olarak cami, Türk hamamı ve han yaptırır. Böylece, zamanla burası bir kasaba haline gelir.

Zaman geçtikçe adı “Beylan” olarak anılmaya başlanır. 1885 yılında Belediye yapılanması kurulur ve 1991 yılında ise resmen ilçe olur.

İlçe merkezinden, körfeze yol alarak devam edildiğinde değişik tahıl ve pamuk ürünleri izlenimi bulunmaktadır. Amanos dağları etrafında ise elma, armut, vişne gibi soğuk iklim seven bitkiler üretilebilmektedir. Ancak, tarlalar küçük, çok parçalı aile işletmeciliği biçimindedir. Bölgenin iklimi kış aylarında soğuk ve yağışlı, yazları ise serindir. Bu özellikleri sebebiyle bölge vatandaşları tarafından, bir yayla yeri olarak kullanılmaktadır.

İlçe halkının çoğunluğu ilk olarak İskenderun Demir-Çelik Fabrikaları olmak üzere, İskenderun’daki fabrikalarda çalışmaktadır. Belen ilçesinde Semirsek isimli, bir çeşit pide şiddetle önerilir. Fırınlarda, küçük lahmacun olarak hazırlanıyor, güzel bir tadı bulunmakta, kesinlikle deneyin. Belen Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda ziyaret etmenizi öneririz.

 

En Çok Tercih Edilen Belen Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus