Besni Otobüs Bileti

Besni Seferi Yapan Firmalar
Besni Hakkında

Besni Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Besni otobüs bileti satan firmalarıBesni otobüs bilet fiyatlarıBesni otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Besni, Adıyaman il merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunan bir Adıyaman ilçesidir. Rakımı 1000 metredir. Bu sebeple de özellikle kış ayları oldukça soğuk geçmektedir. Besni, Malazgirt Savaşı’ndan sonra önemli bir yerleşim yeri olmasıyla da bilinir. Buradaki halkın geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Adıyaman Üniversitesi’ne bağlı bir meslek yüksek okulu bulunan ilçenin 8 beldesi, 63 tane de köyü vardır. Yüzölçümü 1330 kilometre kare olan ilçenin nüfusu ise 77.000 kadardır.


Besni’ye Nasıl Gidilir?

Şehir merkezine yalnızca 45 kilometre uzaklıkta bulunan ilçeye ulaşım da bu sebeple oldukça kolaydır. Düzenli olarak otobüs seferleri düzenlenen Besni ilçesine Besni otobüs bileti alarak ulaşabilirsiniz.


Besni’de Görülecek Yerler

Tarihi oldukça eskilere dayanan bu ilçede eskiye dair birçok tarihi yapıya rastlamak mümkündür. Taş yapılı birçok bina bulunan Besni’de, bu yapıların en ünlüsü Sofraz Anıt mezarı ve Kızılin köprüsüdür. Bunlar dışında eski Besni Ören yeri, Besni kalesi, Dolmenler, Gavur Kalesi, Kurşunlu Camii, Dikilitaş ve Besni Su Gözü’de yine görülecek yerler arasındadır. 

En Çok Tercih Edilen Besni Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus