Bilecik - Eskişehir Otobüs Bileti

Bilecik Hakkında
Bilecik Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bilecik’in en güzel yönlerinden olan, Bilecik otobüs bileti satan firmaları, Bilecik otobüs bilet fiyatları, Bilecik otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Bilecik, Türkiye

Bilecik´in yüzölçümü 4.307 kilometrekaredir. Nüfusu yaklaşık 220 bindir. Bilecik şehri, Marmara Bölgesinn doğusunda; İç Anadolu, Marmara,  Ege ve Karadeniz Bölgelerinin kesiştiği bir noktada yer almaktadır. Şehrin bilinen eski isimleri Belekoma ve Agrilion´dur. Bilecik şehri Türkler için ayrı bir anlam ifade eder. Zira Osmanlı İmparatorluğu bu topraklar üzerinde doğmuştur. Buna bağlı olarak Bilecik Söğüt´te her sene Ertuğrul Gazi´yi Anma ve Söğüt şenlikleri yapılmaktadır. Bölgede zengin mermer yatakları bulunduğundan halk geçimini genellikle madencilikle sağlamaktadır. Ayrıca Şeyh Edebali Türbesi, her yıl Türkiye´nin dört bir tarafından ziyaretçi akımına uğramaktadır. Bilecik otobüs bileti sayesinde bu tarihi güzelliklerin tadına varmak mümkündür. Bilecik´in tarihi oldukça köklüdür; öyle ki, bu tarih M.Ö 3000´li yıllara kadar götürülebilir.


Bilecik Mutfağı

                    Büzme

                    Nohutlu Mantı

                    Bıldırcın Kebabı

                    Dağ Eriği Ekşili Kesme Çorbası


Bilecik´te Gezilecek Yerler

                     Bilecik Şelalesi

                    Kent Ormanı

                    Pelitözü Gölü

                    Zincirli Kaya

                    Bilecik Kent Merkezi

                    Tarihi Değirmen

                    Şehy Edebali Makamı

                    Orhangazi Camii

                    Bilecik Saat Kulesi

                    Bala Hatun Türbesi

                    Osmanlı Arması

                    Akkaldırım Camii

                    Emirler Camii     


Bilecik´in İlçeleri

                    Bozüyük

                    İnhisar

                    Gölpazarı

                    Yenipazar

                    Söğüt

                    Pazaryeri

                    Osmaneli

Eskişehir Hakkında

Eskişehir Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Eskişehir’in en güzel yönlerinden olan, Eskişehir otobüs bileti satan firmalarıEskişehir otobüs bilet fiyatlarıEskişehir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Eskişehir, İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve Türkiye’nin  en kalabalık yirmi beşinci şehri olan bir yerdir. Bünyesinde bulunan Osmangazi ve Anadolu Üniversiteleri ile aynı zamanda bir öğrenci kenti olan Eskişehir’in ortasından Porsuk Çayı geçmektedir. Yalnızca Eskişehir’de bulunan ve bu sebeple Eskişehir taşı olarak da bilinen işlenebilir lületaşı; Met helvası, Nuga helvası, Kalabak suyu, balaban kebabı gibi Eskişehir’e özgü yemekleri burayı özel kılan değerlerden yalnızca küçük bir kısmıdır. Eskişehir, kültür ve sanata verdiği önemle de bilinmekte olan bir şehirdir. İki adet senfoni orkestrası bulunan kentte, her yıl Uluslararası Eskişehir Festivali düzenlenmektedir. 


Eskişehir’e Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin merkezi ve düzlük bir yerinde bulunan Eskişehir’e gitmek hem otobüsle hem de trenle oldukça rahattır. Daha hızlı ve konforlu gitmek isteyenlerin tercihi olabilecek otobüs için düzenli olarak bulunan seferlerden Eskişehir otobüs bileti satın almak bu konforu yakalamak için yeterli olacaktır. 


Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Eskişehir’e geldiğinizde Odunpazarı semtine uğramanız ve buradaki tarihi ve turistik yerleri gezmeniz tavsiye edilir. Ayrıca şehrin parklarından Sazova Parkı, Şelale Park ve Kentpark da gezip görebileceğiniz yerlerdendir. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus