Bingöl Otobüs Bileti

Bingöl Seferi Yapan Firmalar
Bingöl Hakkında

Bingöl  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bingöl ‘ün en güzel yönlerinden olan, Bingöl otobüs bileti satan firmaları, Bingöl otobüs bilet fiyatları, Bingöl otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Bingöl´e Nasıl Gidilir?

Doğası ve tarihi ile Doğu Anadolu’nun en güzel illerinden birisi olan Bingöl’e gitmek için online olarak ya da bulunduğunuz ilden bölgeye  giden otobüs firmaları aracılığı ile Bingöl otobüs bileti almak mümkündür.  Maalesef büyük otobüs firmaları Bingöl’e gitmiyor ancak Bingöl için de bilet bulabileceğiniz bazı otobüs firmaları bulunmaktadır.  Kayak merkezi de bulunan il, kış sporları için de oldukça elverişli ve eğlencelidir. Bingöl’e gidip yapılacak bir diğer şey ise ilde yer alan mağaraları keşfe yönelik gezileriniz olacaktır. Zağ Mağarası, Kalkanlı Köyü Mağaraları, Kübik Mağarası gezilecek başlı mağaralarıdır. Ayrıca Sentarius Kalesi, Kral Kızı Kalesi, Kiğı Kalesi de gezilecek tarihi mimarilerindendir. Doğası ile insanı büyüleyen şehirde gün doğumunu izleyebilir, şelalesine gidebilir, yemyeşil ortamında tüm sağlığınızı yerine getirebilirsiniz.

Bingöl  zerde, çiğ köfte, tutmaç çorbası, keledoş gibi kendine has yemekleri ile meşhurdur ve oldukça lezzetli bir mutfağı vardır. Bingöl’e gidip iyice gezmeden ve gezip de acıktıktan sonra Bingöl mutfağı yemek ve tatlılarını tatmadan dönülmemesi gerekir.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus