Bismil Otobüs Bileti

Bismil Seferi Yapan Firmalar
Bismil Hakkında

Bismil Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Diyarbakır’ın en güzel yönlerinden olan, Bismil otobüs bileti satan firmalarıBismil otobüs bilet fiyatlarıBismil otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Bismil, Diyarbakır’ın bir ilçesidir. Nüfusu yaklaşık 114.000 olan ilçe, yeni sayılabilecek bir ilçedir. İlçede çıkan eski mezar taşları 250- 400 yıllıktır. 1936’da Bismil Diyarbakır’ın ilçesi olmuştur. Nüfus bakımından Diyarbakır’ın en büyük ikinci ilçesidir. İçinden geçen Dicle nehri, burada tarımla uğraşılmasının yolunu açmıştır. Karasal iklimin hüküm sürdüğü ilçede kışlar oldukça sert geçerken, yazın da Diyarbakır’ın en yüksek sıcaklıkları ölçülmektedir. İlçeye bağlı 112 köy, 90 mezra ve 4 beldesi bulunmaktadır.


Bismil’e Nasıl Gidilir?

Bismil ilçesi Diyarbakır il merkezine 48 kilometre, Batman iline ise 41 kilometre uzaklıktadır. Diyarbakır – Batman yolu üzerinden ulaşabileceğiniz Bismil’e otobüsle Bismil otobüs bileti satın alarak rahatlıkla gidebilirsiniz.


Bismil’de Gezilecek Yerler

Bismil, yeni bir ilçe olduğu için burada tarihi yapılar bulunmamaktadır. Fakat Türkmen Hacı mahallesinde bulunan Yedikızlar, Sarısakal ve Kabasakal türbeleri ile Tepe, Daladum, Körü, Koği ve Matar mahallelerinde bulunan höyükler görülmeye değerdir. Ayrıca Dicle nehrini görmek isteyenler yine bu ilçeyi ziyaret edebilirler.

 

En Çok Tercih Edilen Bismil Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus