Bitlis Otobüs Bileti

Bitlis Seferi Yapan Firmalar
Bitlis Hakkında

Bitlis il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bitlis’in en güzel yönlerinden olan, Bitlis il merkezi otobüs bileti satan firmalarıBitlis il merkezi otobüs bilet fiyatlarıBitlis il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Bitlis, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan güneyinde Siirt, batısında Muş, kuzeyinde Ağrı ve doğusunda Van Gölü bulunan bir ildir. Nüfusu yaklaşık olarak 67.000’dir. Bitlis’in tarihi çok eskilere dayanır. Tarihçiler bu tarihi 5000 hatta 7000 sene eskiye kadar götürmektedirler. Bitlis’in geneli dağlık ve engebelidir. Bu sebeple de tarımdan ziyade hayvancılık için daha elverişli bir yapısı vardır.


Bitlis’e Nasıl Giderim?

Dağ ve platolarla kaplı bu şehre gidiş, karasal ikliminden dolayı olarak bilhassa da kış aylarında zor olsa da Bitlis otobüs bileti satın alarak gidilmesi mümkündür.


Bitlis’te Gezilecek Yerler

Bitlis’in kaleleri ve İslam eserleri meşhurdur. Buraya gittiğinizde Kureyşi Camii, Şeyh Hasan Camii, Ahlat Sahil Kalesi, Gökmeydan Camii, Şeyh Babo (Üryan Baba) Türbesi, Bitlis Kalesi, Rahva Kervansarayı, Emir Ali Kümbeti ve Çifte Kümbet görülecekler ve ziyaret edilecekler listenize muhakkak girmelidir. Bunlardan Bitlis Kalesi’nin yapımı milattan önce 312 yılına dayanmaktadır. Kale, dik bir yamaçta bulunmaktadır. Bu sebeple buraya varmak biraz zahmetli olsa da sahip olduğu manzarayı görmek açısından gitmeye değerdir. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus