Burçlara Göre En Uygun Seyahat Noktaları

6 ay Önce
254 kez okundu.
burcunuz_ne_diyor_h6237

Astrolojik kişilik özellikleri bir tatili rüya gibi yapabilir ya da kötü bir tecrübeyle ülkenize dönmenize sebep olabilir. Bu seyahat rehberi, her burç için kendinize uygun bir destinasyon bulmanıza yardımcı olabilir. Daha önce tatil yapacağınız yeri seçerken çeşitli kriterler düşünmüş olabilirsiniz. Ama burcunuza uygun harika bir yer hiç düşündünüz mü?

Koç – İbiza, İspanya

İhtiraslı, eli açık ve yaratıcı olmasıyla bilinen Koç burcu gezginler için İbiza seyahati öneriyor. Yaşınız ne olursa olsun İbiza’da olağanüstü bir tatil geçirmek için ihtiyacınız olan herşey bulunmaktadır. Beyaz evleri, turkuaz rengi suları ile Isla Blanca günün ilk ışıklarından başlayarak sürprizlerle dolu bir tatil sunmaktadır. Hareketli, maceracı ve araştırmacı ruhunuzla sabah ya da öğlen saatlerinde adanın bütün güzelliklerini görmek için gezintiye çıkabilirsiniz. Akşam saatlerinde ise İbiza gece hayatı benzersiz bir ortam sunmaktadır. Tutkulu olmasıyla bilinen Koçlar için Ibiza tam bir cennet noktasıdır.

ibiza-header

Boğa – Bakü, Azerbaycan

Değişikliği seven ve yeniliğe açık olan Boğalara, Bakü harika bir fırsat olabilir. Boğa burcunun en çok dikkat eden özelliği cesur ve enerjisi bol olmasıdır. İstediği her zaman maceraya, yeni deneyimlere hazır olan Boğa burçları aradıkları macerayı Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulabilir. Kafkasların en önemli kentlerinden biri olan Bakü eski ile yeninin sentezlendiği, her tarafında sizi şaşırtacak bir şeyler bulabileceğiniz ilgi çekici bir noktadır. Hazar Denizi’ne de kıyısı bulunan Bakü’de UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları listesine eklemiş İç Şehir, Şirvanşah Sarayı ve Kız Kalesi gibi eserler turistlerin en çok ziyaret ettiği yer arasındadır. Ayrıca Bakü de etkileyici Devlet Filarmoni Orkestrası’nı dinleyebilirsiniz. Sanatın, balenin, müziği ve operanın bir kentin dokusuna nasıl etki ettiğini gözlerinizle görebilirsiniz.

7993

İkizler – Taşkent, Özbekistan

İkizler çok meraklı olmalarıyla bilinir ve can sıkıntısı onlar için katlanılamaz bir şeydir.İkizler için en uygun yerler alışılmış yerlerden uzakta yeni yerler görmeleridir. İkizler burcu için Orta Asya’nın en çok turist çeken yeri olan Özbekistan’ın başkenti Taşkent harika bir destinasyon olacaktır. Öğrenmeye açık ikizler burcunun ilgisini çekebilecek bu kentin geçmişinde birçok medeniyetin etkisini bünyesinde taşımış Taşkent’te tarihi Türk binaları ve hayat tarzıyla birlikte yüzyıllar boyunca bölgede bulunmuş Arap, Çin ve Rus kültürlerinden de esintiler bulabilirsiniz.  Taşkent’in tarihini ayrıntılı bir şekilde incelemek için müzelerine uğramanızı ve Türk tarihinin önemli kentlerinden Semerkant’ı görmenizi de tavsiye ederiz.

taskent4

Yengeç – New York, Amerika Birleşik Devletleri

Uysal olduğu kadar sağlam, hassas yapılı olmasına rağmen güçlü bir imaj çizen yengeçlere kendi karakterlerine uygun bir yer olan New York’u seyahat etmeleri uygun olacaktır. Central Park, Modern Sanat Müzesi, Empire State Building, Time Square gibi New York’un sembolleri haline gelmiş mekanları gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlamanız zor olacak. Dünyanın merkezi sayılan bu şehire eğer sonbaharda gelirseniz kentin kırmızı ve turuncuya çalan tonları yengeçleri hassas noktalarından yakalayacaktır.

new-york

Aslan – Havana, Küba

Aslanlar güçlü, heyecanlı, yaratıcı ve lider özellikleriyle tanınmaktadırlar. Yeni yerler keşfetmek, seyahat tercihindeki farkı göstermek ve risk almayı seven yapısıyla Aslan Burcunun tercih edebileceği adres canlılığıyla ünlü Havana olabilir. Bugüne kadar korunmuş eski gelenekleri, muhteşem doğa manzaraları ile burası heyecan arayan gezginlerin uğrak yeri olmaya başladı. Liderliğiyle bilinen Aslanlar başkalarının gitmeye çekindiği Küba’yı onlardan önce giderek liderlik edebilir ve döndüğünde çevresine anlatabilir.

kuba-tur-resimi

Başak – Lima, Peru

Hoşgörülü, yüksek zekalı ve ince düşünceli olarak bilinen Başak burcu insanı genellikle kendisine ilham verecek yerleri görmeyi tercih ederler. Başaklar için en ideal adres Peru’nun başkenti Lima olacaktır. Tabiatın antik tarih ile bir arada bulunduğu bu benzersiz kentin mimarisi ve sunduğu manzaralar o kadar eşsiz ve etkileyicidir ki insanın ufkunu genişletmektedir.

vuelo_34

Terazi – Kyoto, Japonya

Her zaman mükemmeli arayan, uyumlu olmanın ve naifliğin temsilcisi olarak bilinen Terazi burcunun adresi Kyoto şehridir. Gerçeklik ile efsanenin bir arada bulunduğu bir sentez kenti olan ve eski Japon İmparatorluğu’nun merkezi olan ve “bin tapınaklı kent” olarak bilinen Kyoto Japon geleneksel kültürünü ve sanat eserlerini görmek isteyenlerin uğrak adresidir. Burada Kabuki tiyatrosunu izleyip, tapınakları ziyaret edip ve ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Kyoto_japonya

Akrep – Mexico City, Meksika

Zeki, hırslı, kararlı ve otoriter Akrep burçları iyi organize oldukları bilinen bir durumdur. Eğer bir akrep modern Mexico City kenti sizler için ilginç bir yer olarak misafir edebilir. Kentin kocaman meydanı Plaze de la Constitucion da dolaşabilir ya da huzurlu bir gün geçirmek isterseniz Bosque de Chapultepec’İ deneyebilirsiniz. Harika şehir manzarasını kentin kalesinden izleyebilirsiniz.

93931301

Yay – Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri

Yay burçları heyecan ve maceraya düşkünlükleriyle bilinir. Her zaman pozitif enerji yayan bu burç aynı zamanda karşısındakine saygılı bir karaktere sahiptirler. Abu Dabi’deki muhteşem gökdelenler, camdan binalar ve kenti yüksekten görmek için tasarlanmış restoranlar turistlerin en çok ziyaret ettiği noktalar arasındadır. Dilerseniz Şeyh Zayid Camisi’nin çevresinde ve Al Ain bölgesinin yeşilliklerinde İslam dünyasının günlük yaşamına göz atabilirsiniz.

ABU

Oğlak – Viyana, Avusturya

Her zaman sabırlı ve organize olmayı seven, risklere kapalı bir kişiliğe sahip olan ve öz disiplini yüksek olan Oğlaklar için en uygun noktalardan biri Avusturya’nın başkenti Viyana olacaktır. Tarihi müzeleri, Avrupai mimarisi, devasa meydanları, Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla Viyana birçok turisti ağırlamaktadır. Kentin UNESCO Dünya Kültür Mirası koruması altına alınmış olması ve dünyanın en güvenli kentleri arasında gösterilmesi Viyana’yi oğlaklar için uygun konuma getirmektedir.

viyana1

Kova – Hanoi, Vietnam

Yeniliğe ve değişime her zaman açık, tarihe önem veren ve vizyon sahibi olmalarıyla bilinen Kovalar aynı zamanda arkadaş canlısıdırlar. Zoru başarmaktan zevk alan kovaların tatil tercihi de Hanoi kenti olacaktır. Kovaların fedakar yapısına yakışan bu canlı kentte tarih, siyaset ve kültür sentezlenmiştir. Kovaların bu kenti inceleyip ormanlarında sunduğu huzurlu ve iç açıcı manzaralara dalan turistlere yerli halk oldukça ilgi gösterecek, arkadaşça davranacaktır.

interesting places to visit in hanoi

Balık – Bangkok, Tayland

Duygusal, uyumlu, sanata düşkün, merhametli olmalarıyla bilinen balıklar için Tayland’ın son dönemlerde popüler başkenti Bangkok uygun farklı  bir adres olacaktır. Her bölgesinde farklı bir hayatın yaşandığı, insanların birbirine iyi davrandığı, her köşesinde bir eğlenceyle karşılaşabileceğiniz bu kent şaşırtıcı marketleri, tropik plajlarıyla balık burçlarını kendine aşık ettirebilecek güzelliklere sahip bir şehirdir.

klong-toey-thailand

 

 

Bu Yazıyı Paylaş
E-Bültene AbonelikSosyal Medya’da Biz
Copyright 2016 Biletim.com.tr - Her hakkı saklıdır.