Boğazkale Otobüs Bileti

Boğazkale Seferi Yapan Firmalar
Boğazkale Hakkında
Boğazkale Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çorumun en güzel yönlerinden olan, Boğazkale otobüs bileti satan firmaları, Boğazkale otobüs bilet fiyatları, Boğazkale otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Çorum, Boğazkale

1987 yılına dek Sungurlu ilçesine bağlı olan Boğazkale, bu tarihten itibaren ilçe olmuştur. Çorum il merkezine 86 km. uzaklıkta olan Boğazkale, doğuda Alaca, batıda Sungurlu, güneyde de Yozgat ile komşudur. 14 köy ve 1 mahalleden oluşan ilçede ağırlıklı olarak karasal iklim özellikleri görülmektedir. Temel ekonomik             faaliyetler tarım ve hayvancılık olmakla beraber turizm sektöründen de gelir elde edilmektedir. Bölgenin en önemli sorunlarından biri sulanabilir tarım arazisinin azlığıdır. Bu durum, tarım faaliyetlerini aksatmaktadır.


Boğazkale’de Gezilecek Yerler

Hattuşa: Hattuşa, Hitit Uygarlığı’nın eski merkezinde bulunan bir yerdir. Bölge, UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Hitit İmparatorluğu’nun bu bölgedeki yaşam faaliyetlerinin yer aldığı açık hava müzesi niteliğindeki bir bölge olan Hattuşa yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Yazılıkkaya: Boğazköy’ün 2 km. kadar kuzeydoğusunda bulunan ve Hattuşa’nın en büyük kutsal mekanı olan Yazılıkkaya, kayalar arasına saklanmış bir tapınaktır. Bu tapınakta, kaya yüzeylerinin üzerine tanrı ve tanrıçalar ile hayvan ve hayali yaratıkların şekilleri işlenmiştir. Boğazkale otobüs bileti alarak bu tarihi bölgeyi rahatça gezmenin mümkündür.

En Çok Tercih Edilen Boğazkale Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus