Boğazlıyan Otobüs Bileti

Boğazlıyan Seferi Yapan Firmalar
Boğazlıyan Hakkında
Boğazlıyan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Yozgat ın en güzel yönlerinden olan, Boğazlıyan otobüs bileti satan firmaları, Boğazlıyan otobüs bilet fiyatları, Boğazlıyan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Yozgat, Boğazlıyan

Yozgat il merkezinin 125 km. güneyinde bulunan ilçe, kuzeyde Sarıkaya, doğuda Çandır, batıda Yenifakılı ve güneyde Kayseri ile komşudur. İlçe genelindeki arazi yapısı büyük oranda düzlüktür. Dolayısıyla tarıma elverişli araziler geniş alana yayılmış durumdadır. Kışları uzun, soğuk ve yağışlı, yazları ise sıcak ve kurak geçmektedir. Karasal iklimin egemen olduğu bölgelerde görülen bozkır tipi bitki örtüsü, bu bölgede de görülmektedir. İlçe halkı geçimlerini tarım ve hayvancılık ile sağlamaktadır. İlçenin arazi yapısı hem büyükbaş hem de küçükbaş hayvan yetiştiriciliği için uygundur. İlçedeki canlı hayvan pazarı, ilçe ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. İlçede üç tane büyük akarsu bulunmaktadır; Kozan özü, Karakoç özü ve Karacali özü.

İlçenin kuzeybatısında bulunan Boğazlıyan Ovası ilçenin aksine çukur bölge içerisinde kalmamıştır. 7 km. uzunluğunda ve 6 km. genişliğindeki ovanın ortasından Boğazlıyan Çayı ve çayın kolları geçmektedir. Vadinin alt kısmında küçük düzlükler bulunmaktadır. Bu ova son derece verimlidir. Buğday, arpa ve şeker pancarı en çok yetiştirilen ürünlerdir. Boğazlıyan otobüs bileti alarak ilçeyi gezebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Boğazlıyan Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus