Bolvadin Otobüs Bileti

Bolvadin Seferi Yapan Firmalar
Bolvadin Hakkında
Bolvadin Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyonkarahisar´ın en güzel yönlerinden olan, Bolvadin otobüs bileti satan firmaları, Bolvadin  otobüs bilet fiyatları, Bolvadin otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Bolvadin Otobüs Bileti Ücretleri

                    Bolvadin´den İstanbul´a otobüs bileti ücretleri: 55 Türk Lirası

                    İzmir´den Bolvadin´e otobüs bileti ücretleri: 32 Türk Lirası

                    Konya´dan Bolvadin´e otobüs bileti ücretleri: 27 Türk Lirası 


Afyonkarahisar, Bolvadin

Afyonkarahisar ve Türkiye´nin en eski geçmişe sahip ilçelerinden olan Bolvadin, Anadolu´da kurulmuş en köklü yerleşim yerlerinden birisidir. Türk dünyası açısından da büyük bir önemi vardır. İlçede kurulmuş ilk yerleşim yerlerinin izini sürerken Milattan Önce 8000 yılına kadar gitmek gerekmektedir. Bolvadin, 1116 yılında Anadolu Selçuklu devletiyle Bizans İmparatorluğu arasında gerçekleşen muharabe sonucunda Türklerin eline geçmiştir. Savaş sonrasında yapılan Bolvadin anlaşmasıyla Bizans´ın bu bölgeye geri dönme olasılığı ortadan kaldırıldığı için Anadolu´nun Türkleşmesi ve İslamlaşmasında bu anlaşmanın rolü büyüktür. 


Bolvadin´e Nasıl Giderim?

Bolvadin ilçesi, İç Batı Anadoluda yer alan Emirdağları ve Sultandağları arasında kurulmuş bir yerleşim yeridir. Yukarıda bahsettiğimiz Bolvadin otobüs bileti seçenekleri sayesinde bölgeye gitmek mümkündür. Hiçbir sorun yaşamaksızın Türkiye´nin her yerinden Bolvadin´e ulaşım sağlanabilir. Bolvadin yüzölçümü bakımından Afyonkarahisar şehrinin %13´lük büyük bir kısmını oluşturmaktadır. 


Bolvadin´in İklim Şartları

Bolvadin ilçesi ikircikli bir iklime sahiptir. Bazı zamanlarda soğuk ve çetin kışlar yaşanırken bazı zamanlar da ise son derece ılıman kışlar yaşanmaktadır. Bölge, tarıma elverişli olduğu için Bolvadin ahalisi geçimini genellikle ürettikleri meyvelerden sağlamaktadırlar. Bolvadin´de az sayıda da olsa koruluk alan mevcuttur. Bolvadin ilçesinde tarım yapılabilmesine karşın nüfus yoğunluğu her geçen gün azalmaktadır.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus