Bor Otobüs Bileti

Bor Seferi Yapan Firmalar
Bor Hakkında

Bor Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Niğde’nin en güzel yönlerinden olan, Bor otobüs bileti satan firmalarıBor otobüs bilet fiyatlarıBor otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Bor, Niğde iline bağlı bir ilçedir. İlçe topraklarının çoğunluğu Obruk Platosu’nda yer almaktadır. Üç tarafı dağlarla çevrili olan ilçenin rakımı 1100 metredir. Oldukça eski bir tarihi olan Bor ilçesinin ilk yerleşim zamanı Hitit İmparatorluğu’na kadar uzanmaktadır. 1071 Malazgirt zaferiyle beraber Türklerin topraklarına geçmiş olan ilçede Cumhuriyet döneminde Arnavutluk, Bulgaristan ve Yunanistan’dan göç eden Türkler yerleştirilmiştir. İlçe sakinlerinin başlıca geçim kaynakları halıcılık, dericilik ve tarımdır. İlçenin arazisinin engebeli olmasından kaynaklı tarım yapılamaması sonucunda ilçe dışarıya göç vermeye başlamıştır.


Bor’a Nasıl Gidilir?

Bor ilçesi Niğde il merkezine 14 kilometre uzaklıkta bulunur. Engebeli araziye sahip Bor ilçesine gitmek isteyenlerin Bor otobüs bileti satın almaları onların konforlu ve rahat bir ulaşımla buraya varmaları için yeterlidir.


Bor’da Gezilecek Yerler

Tarihi eskilere dayanan bu ilçeye gittiğinizde mutlaka Kemerhisar (Tyana)’ı ziyaret etmeniz önerilir. İlçe merkezine 1 kilometre uzaklıkta bulunan bu antik kentte ilk yerleşimin milattan önce 5-6. yüzyılda yapıldığı düşünülmektedir.  Hititlerin Tuvanuva dediği bu bölge, Romalılar tarafından Tyana olarak anılmıştır. 

En Çok Tercih Edilen Bor Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus