Boyalıca Otobüs Bileti

Boyalıca Seferi Yapan Firmalar
Boyalıca Hakkında

Boyalıca Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Boyalıca otobüs bileti satan firmalarıBoyalıca otobüs bilet fiyatlarıBoyalıca otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Boyalıca, Bursa´nın İznik ilçesine bağlı bir mahalledir. 28 Mart 1989 yerel seçimlerinden sonra belde olmuştur. 2014 Mart yerel seçimlerinden sonra ise büyük şehir sistemi gereğince belediyelik kaldırılmış ve İznik´in mahallesi olmuştur. 2014 seçimlerinde Boyalica mahallesi muhtari Mustafa Kanlı seçilmiştir.

Boyalıca´nın ne zaman kuruldugu bilinmemektedir. Civârdaki Rumlar´ın balıkçılıkla uğraşmıştır. Beldede yaşayan halkın büyük bölümü kendilerini Manav olarak tanımlamaktadır. Daha sonraki dönemlerde ise Bulgaristan Türkleri´nden yerleşenler olmuş ve kaynaşmışlardır. 1989 yılında Bulgaristan´dan zorunlu göçe zorlanan Türkler´den bir kısmı bu beldedeki akrabalarının yanında misafir olmuştur ve o dönem belde nüfusu artmıştır. Daha sonra Bulgaristan´da yönetimin değişmesiyle büyük bölümü ülkelerine geri dönmüştür. Beldeye Osmanlılar zamanında göl kenarında bulunan yalılardan dolayı Buyalı dendiği ancak halkın şivesinde bunun Boyalı´ya dönüştüğü rivayet edilmektedir. Cumhuriyet ile beraber Beldenin adının Boyalıca olduğu bilinmektedir. Boyalıca mahallesi İznik Gölünün kuzey kenarında yer alır. İznik´e 18 km, Orhangazi´ye 21 km, Bursa´ya 78 km, Yalova´ya 42 km uzaklıktadır. Burada İznik´ten Orhangazi´ye giden yoldan, Karamürsel´e giden yol ayrılmakta olduğu için önemli bir kavşak noktasıdır.

Beldenin başlıca geçim kaynağı tarımdır. Bunun büyük bölümünü de zeytincilik oluşturur. 90´lı yılların başlarına kadar ipek böcekçiliği çok yaygındı. Günümüzde Beldede ipek böcekçiliği yapılmamaktadır. Ayrıca az sayıda aile hayvancılık ve balıkçılık yapmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Boyalıca Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus