Bozkurt Otobüs Bileti

Bozkurt Seferi Yapan Firmalar
Bozkurt Hakkında

Bozkurt Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Bozkurt otobüs bileti satan firmalarıBozkurt otobüs bilet fiyatlarıBozkurt otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Bozkurt, Denizli’nin bir ilçesidir. Nüfusu yaklaşık 13.900 olan ilçenin iklimi Akdeniz’den ziyade İç Ege yani karasal iklimi yansıtır. Harmat Ovası içine kurulu olan Bozkurt ilçesinin halkı genel olarak tarımla uğraşmaktadır. Sulama çalışmalarının geliştirilmesiyle birlikte sulu tarım de yapabilen ilçe, arpa, buğday, nohut, ay çekirdeği, mısır ve tütün gibi birçok tarım ürünü yetiştirmektedir. Tarihi Denizli’nin diğer ilçelerine göre yeni sayılabilecek Bozkurt, ilk olarak 1890’e doğru Bulgaristan’dan göç eden muhacirler tarafından Hamidiye ismiyle kurulmuştur. 


Bozkurt’a Nasıl Gidilir?

Bozkurt ilçesi, Denizli il merkezine 52 kilometre uzaklıkta bulunur. Komşuları Denizli iline bağlı Çardak, Honaz, Acıpayam, Baklan ve Çal ilçeleri ile Afyon iline bağlı Dazkırı ilçesidir. Harmat Ovası’nda bulunan ilçeye ulaşım karayoluyla oldukça rahattır. Bozkurt otobüs bileti satın almak bunun için yeterlidir. 


Bozkurt’ta Gezilecek Yerler

Görece yeni olan Bozkurt ilçesinde, tarihi kalıntılardan ziyade doğal güzellikleri keşfetmek mümkündür. Karagöl ve Karakısık Kanyonu bu hususta gezilebilecek yerlerdendir. Bunun dışında Kurban Mesireliği ya da Gurbet Çeşmesi adıyla bilinen bölgeye gidip temiz hava eşliğinde piknik yapmak da mümkündür. 

En Çok Tercih Edilen Bozkurt Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus