Bozyazı Otobüs Bileti

Bozyazı Seferi Yapan Firmalar
Bozyazı Hakkında

Bozyazı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Mersin’in en güzel yönlerinden olan, Bozyazı otobüs bileti satan firmalarıBozyazı otobüs bilet fiyatlarıBozyazı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Bozyazı, Mersin’in bir ilçesidir. Torosların eteğine kurulmuş olan bu Akdeniz ilçesi, tatil merkezlerine uzak olduğundan turistik tarafı büyük kitleler tarafından keşfedilmemiş, bu sebeple de henüz doğası bozulmaya uğramamıştır. Akdeniz foklarını barındıran sahip olduğu Akdeniz kıyısı da buranın bozulmadığına bir işarettir. Buranın yerlilerinin gelir kaynakları tarım ve balıkçılıktır. Bölge sakinleri tarım olarak da özellikle muz seracılığıyla çilek ve yer fıstığı yetiştiriciliğiyle uğraşmaktadırlar. 


Bozyazı’na Nasıl Gidilir?

Bozyazı ilçesi, Mersin il merkezine 220 kilometre uzaklıktadır. Komşu ilçeleri Anamur, Aydıncık, Gülnar, Ermenek olup güneyi de Akdeniz’e bakmaktadır. Ziyaretçiler Mersin – Antalya karayolunu kullanıp ya da Bozyazı otobüs bileti satın alıp rahat ve konforlu bir biçimde bu sakin kasabaya ulaşabilirler. 


Bozyazı’da Gezilecek Yerler

Bozyazı ilçesini tercih eden turistlerin, buranın özellikle denizinin tadını çıkartmaları önerilir. Su Parkı denilen bölgeye gidebilir, burada henüz kitleler tarafından keşfedilmemiş ve bu sebeple doğasını temiz tutmayı başarabilmiş ilçenin doğasının güzelliklerinden faydalanabilirsiniz. Bozyazı ayrıca tarihi güzelliklere de sahiptir. Eski bir ilçe olan Bozyazı’da Nagidos Kelenderis Antik Kent’ini gezmeniz önerilir. 

En Çok Tercih Edilen Bozyazı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus