Bulancak Otobüs Bileti

Bulancak Seferi Yapan Firmalar
Bulancak Hakkında

Bulancak Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Giresun un en güzel yönlerinden olan, Bulancak otobüs bileti satan firmaları, Bulancak otobüs bilet fiyatları, Bulancak otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Giresun, Bulancak

Eski adı Terastios olan Bulancak, Giresun’un hem nüfus hem de ekonomi anlamında en büyük ilçesi konumundadır. Karadeniz coğrafyasının genel özelliklerini taşıyan ilçenin arazi yapısı oldukça engebelidir. Bitki örtüsü çok zengindir. Kıyı kesimlerden itibaren 2000 metre yüksekliğe kadar her yerde fındık bahçeleri vardır. Bulancak ilçesinde Karadeniz Bölgesi’nin en uzun iskelesi yer almaktadır. Deniz yolu taşımacılığı da gelişmiştir. İlçede fındık üretimi ağırlıklı tarım yapılmaktadır. Bunun dışında, hayvancılık, deniz balıkçılığı ve tatlı su balıkçılığı da yapılmaktadır. Bölgede arıcılık da gelişme göstermektedir. İlçede yayla ve yaylacılık kültürü hakimdir. Yaz aylarında yaylalarda düzenlenen festivaller büyük ilgi görmektedir.

Bölge turizm açısından çok fazla gelişmemiştir. Dolayısıyla turistik bir gezi sırasında görülebilecek çok fazla alan bulunmamaktadır. Bulancak gezisi sırasında yapılabilecek en güzel plan, bölgedeki yayları gezmek olacaktır. Hem temiz havası, hem dinlendirici özelliği hem de bölgedeki çeşitli etkinlikler oldukça keyifli anlar yaşamanızı sağlayabilir. Yaz aylarında da sahil kesiminde birçok yerde denize girmek mümkündür. Bulancak otobüs bileti alarak bölgeyi gezebilirsiniz.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus