Burdur - Karabük Otobüs Bileti

Burdur Hakkında

Burdur Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Türkiye’nin en güzel yönlerinden olan, Burdur otobüs bileti satan firmalarıBurdur otobüs bilet fiyatlarıBurdur otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Burdur


İlin tarihi geçmişi incelendiğinde hakkında ulaşılan bilgiler Neolitik çağa kadar inen zengin tarihine ve farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığını öğreniyoruz. Burdur Kültürel Özellikler


Zengin bir tarihi geçmişi olan Burdur, Akdeniz Bölgesi’ndeki Göller Bölgesinde yer almasına rağmen yüksek dağlar ili Akdeniz ikliminden ayırır ve ilde kara iklimi hüküm sürer. Yazları sıcak kışlar ise çok soğuk geçer, kışın yağış fazla olur. Burdur’ da eski çağlardan kalan pek çok tarihi kalıntı bulunur. Ayrıca il de çok sayıda göl ve akarsu da mevcuttur. İl sınırları içerisinde bulunan Salda gölü, Türkiye’deki Maldivler olarak adlandırılır. Satın aldığınız Burdur otobüs bileti ile Salda gölü gibi muhteşem güzelliği keşfedebilir ve yöredeki pek çok tarihi yerleri gezip, Burdur Gölü üzerinde her türlü su sporlarını yapabilirsiniz. Burdur’a nasıl gidilir?


Merkez ve ilçelerindeki doğal güzellikleri ve tarihi eserleri ile her geçen gün bilinirliği artan Burdur’a birçok merkez ilden temin ettiğiniz otobüs bileti ile ulaşabilirsiniz.

 

Karabük Hakkında

Karabük Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Türkiye’nin en güzel yönlerinden olan, Karabük otobüs bileti satan firmalarıKarabük otobüs bilet fiyatlarıKarabük otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Karabük


Karabük Türkiye’nin kuzeyinde Karadeniz bölgesinde bulunur, 2013 nüfus sayımlarına göre ilde yaşayan kişi sayısı 230000 kişi civarıdır. İlçenin tarihini incelediğimizde bulunduğu konum itibari ile yazısız kültür dönemini aydınlatacak pek çok höyük ve Tümülüs barındırdığını gereken bilimsel çalışmalar yapıldığı taktirde daha detaylı bilgilere ulaşılabileceğini fark ediyoruz. Elde edilen bilgiler ışığında ilin tarihi M.Ö 2500’llü yıllara kadar inmektedir. Karabük Frig, Helenistik dönem, Roma, Bizans ve Osmanlı gibi köklü medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Malazgirt zaferinden sonra Türkleşmeye başlayan il sonraki süreçlerde Osmanlı ile büyük önem taşıyan merkezlerden biri olmuş ve günümüze kadar ulaşmıştır. Karabük 1995 yılında il statüsüne alınmıştır. İlin sosyal yapısını genel itibari ile sanayileşme ile gelen fabrikaların oluşturduğu istihdam ile bölgeye yerleşen işçi sınıfı aileleri oluşturmaktadır. Sitemizden satın aldığınız Karabük otobüs bileti ile sınırları içerisinde bulunan çok sayıdaki yayla, kanyon, mağara, akarsu ve göl gibi doğal güzelliklerini gezebilir, yöreye ait tatları keşfedebilirsiniz. 


Karabük’e nasıl gidilir?

Karabük’e İstanbul, Ankara gibi merkez illerden direk ya da diğer illerden aktarma ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus