Bursa - Bolu Otobüs Bileti

Bursa Hakkında

Bursa Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bursa otobüs bileti satan firmalarıBursa otobüs bilet fiyatlarıBursa otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Bursa, Türkiye´nin bir ili ve en kalabalık dördüncü şehri. 2015 itibarıyla 2.842.547 nüfusa sahiptir. 2016 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında Dünya´da 28. Türkiye´de 1. sırada yer almaktadır. Marmara Bölgesinin Güney Marmara bölümünde, 40° batı boylam ve 29° kuzey enlem daireleri arasında yer alır. Eski adı Hüdavendigâr´dır. Kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğuda Kocaeli ve Sakarya, doğuda Bilecik, güneyde Kütahya ve batıda Balıkesir illeri ile çevrilidir.

2000´de UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi´ne dahil edilen Bursa, 2014´te ise Dünya Mirası olarak tescil edildi.

Türkiye´nin ilk tekstil müzesi Bursa´dadır.

Uluslararası Bursa Festivali 1962 yılından beri, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı´nın (BKSTV) koordinasyonunda düzenleniyor. Bursa Bölge Senfoni Orkestrası, temeli 1997 yılında atıldı. Bursa Botanik Parkı, 1998 yılında hizmete açılmıştır. Bursa Hayvanat Bahçesi, 1998 yılında hizmete açılan Avrupa standartlarındaki hayvanat bahçesidir.

Bursa, İstanbul ve İzmir illeri arasında bir köprü gibidir. Bu D-200 karayoludur. Bursa´da otoyol da mevcuttur.(O-33) Bursa şehir merkezinin kuzeyinde bulunur, iller arası ulaşımı kolaylaştırmak için yapılmıştır. Şehir içi ulaşım ise BURULAŞ´a aittir. Bursa´da çok sayıda halk otobüsü, minibüs, dolmuş ve taksi bulunur. Otobüsler ve Bursaray´da ücretler Bukart adı verilen manyetik kartla sağlanır. 75 dk. içinde Metro-otobüs aktarmalarında ücretlendirmede indirim olur.

Bolu Hakkında

Bolu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Türkiye’nin en güzel yönlerinden olan, Bolu otobüs bileti satan firmalarıBolu otobüs bilet fiyatları, Bolu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.   Bolu Coğrafi ve Kültürel özelikleri


Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz bölümünde yer alan Bolu tarihi ile Bizans, Roma gibi pek çok medeniyet için önem arz eder. Karadeniz iklimi ile karasal iklim arasında geçiş alanında bulunur. İklimlerin kesişmesi ile çok çeşitli flora ve fauna özelliklerine sahiptir. Bu yüzden kıyı kesimi yıl boyu yeşil kalırken karasal iklimin görüldüğü alanlarda yaz kuraklığı sebebi ile sararma olur. Anadolu’nun fethinden sonra Osmanlı topraklarına katılan Bolu 11. Yüzyılda Türkmenlerin gelmesi ile Bolu ismini almıştır.

Bolu kaplıcaları, tarihi mekânları, camileri, yaylaları, gölleri, türbeleri, ören yerleri ile Bolu otobüs bileti alıp gitmek için can atacağınız bir yer. Ayrıca aşçılık ve turizm festivalleri, yayla şenlikleri, panayırlar şehrin cazibesini arttırıyor. İlin sınırları içerisindeki doğal göller muhteşem manzraslaı ile hem yaz hem de kış dönemlerinde büyükşehirlerin kargaşa ve gürültüsünden kurtulup, kendinizi bambaşka bir dünyada hissetmenize sebep olacak.Bolu ‘ya nasıl gidilir?


Türkiye’nin birçok merkez ilin direk ya da aktarma şehir otobüsleri ile bolu ‘ ya kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus