Bursa - Çerkezköy Otobüs Bileti

Bursa Hakkında

Bursa Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bursa otobüs bileti satan firmalarıBursa otobüs bilet fiyatlarıBursa otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Bursa, Türkiye´nin bir ili ve en kalabalık dördüncü şehri. 2015 itibarıyla 2.842.547 nüfusa sahiptir. 2016 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında Dünya´da 28. Türkiye´de 1. sırada yer almaktadır. Marmara Bölgesinin Güney Marmara bölümünde, 40° batı boylam ve 29° kuzey enlem daireleri arasında yer alır. Eski adı Hüdavendigâr´dır. Kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğuda Kocaeli ve Sakarya, doğuda Bilecik, güneyde Kütahya ve batıda Balıkesir illeri ile çevrilidir.

2000´de UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi´ne dahil edilen Bursa, 2014´te ise Dünya Mirası olarak tescil edildi.

Türkiye´nin ilk tekstil müzesi Bursa´dadır.

Uluslararası Bursa Festivali 1962 yılından beri, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı´nın (BKSTV) koordinasyonunda düzenleniyor. Bursa Bölge Senfoni Orkestrası, temeli 1997 yılında atıldı. Bursa Botanik Parkı, 1998 yılında hizmete açılmıştır. Bursa Hayvanat Bahçesi, 1998 yılında hizmete açılan Avrupa standartlarındaki hayvanat bahçesidir.

Bursa, İstanbul ve İzmir illeri arasında bir köprü gibidir. Bu D-200 karayoludur. Bursa´da otoyol da mevcuttur.(O-33) Bursa şehir merkezinin kuzeyinde bulunur, iller arası ulaşımı kolaylaştırmak için yapılmıştır. Şehir içi ulaşım ise BURULAŞ´a aittir. Bursa´da çok sayıda halk otobüsü, minibüs, dolmuş ve taksi bulunur. Otobüsler ve Bursaray´da ücretler Bukart adı verilen manyetik kartla sağlanır. 75 dk. içinde Metro-otobüs aktarmalarında ücretlendirmede indirim olur.

Çerkezköy Hakkında

Çerkezköy Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Tekirdağ’ın en güzel yönlerinden olan, Çerkezköy otobüs bileti satan firmaları, Çerkezköy otobüs bilet fiyatları, Çerkezköy otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Tekirdağ, Çerkezköy

İlçe Tekirdağ’ın en gelişmiş ilçelerinden biridir. Batısında Saray, güneyinde Çorlu ve doğusunda İstanbul ile komşudur. Denize kıyısı olmamasına rağmen özellikle Marmara Denizine çok yakındır.  İstanbul’a komşu olması ve ulaşım yollarının kolaylığı nedeniyle İstanbul’dan da sürekli olarak ziyarete gelenler vardır. İlçenin temel ekonomisi tarıma dayansa da hem İstanbul’a yakınlığı hem de “Kalkınma Öncelikli Yöreler”  kapsamına girdiğinden dolayı sanayisi de gelişmiştir. Buna paralel olarak ilçede bir canlılık hakimdir. Geçiş güzergahı üzerinde olması da bunu arttırmaktadır. Sanayinin gelişmesinin yanında Türkiye’nin Avrupa’ya açılan yolları üzerinde bulunması ilçedeki ticari faaliyetleri de arttırmıştır.  Konaklama sorunu olmayan bu ilçede çok sayıda kafe ve restoran da bulunmaktadır.

Verimli arazilerin bolca bulunduğu ilçede yetişen en önemli tarım ürünleri buğday ve ayçiçeğidir. İlçede aynı zamanda hayvancılıkla da uğraşılmaktadır. Yetiştirilen büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar tüm Türkiye’ye satılmaktadır. Tarım ve hayvancılığın bu kadar gelişmiş olması yöredeki mutfak kültürünün de gelişmesini sağlamıştır. 

Çerkezköy’ü yakından tanımak istiyorsanız Çerkezköy otobüs bileti almanız yeterli.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus