Bursa - Devrek Otobüs Bileti

Bursa Hakkında

Bursa Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bursa otobüs bileti satan firmalarıBursa otobüs bilet fiyatlarıBursa otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Bursa, Türkiye´nin bir ili ve en kalabalık dördüncü şehri. 2015 itibarıyla 2.842.547 nüfusa sahiptir. 2016 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında Dünya´da 28. Türkiye´de 1. sırada yer almaktadır. Marmara Bölgesinin Güney Marmara bölümünde, 40° batı boylam ve 29° kuzey enlem daireleri arasında yer alır. Eski adı Hüdavendigâr´dır. Kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğuda Kocaeli ve Sakarya, doğuda Bilecik, güneyde Kütahya ve batıda Balıkesir illeri ile çevrilidir.

2000´de UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi´ne dahil edilen Bursa, 2014´te ise Dünya Mirası olarak tescil edildi.

Türkiye´nin ilk tekstil müzesi Bursa´dadır.

Uluslararası Bursa Festivali 1962 yılından beri, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı´nın (BKSTV) koordinasyonunda düzenleniyor. Bursa Bölge Senfoni Orkestrası, temeli 1997 yılında atıldı. Bursa Botanik Parkı, 1998 yılında hizmete açılmıştır. Bursa Hayvanat Bahçesi, 1998 yılında hizmete açılan Avrupa standartlarındaki hayvanat bahçesidir.

Bursa, İstanbul ve İzmir illeri arasında bir köprü gibidir. Bu D-200 karayoludur. Bursa´da otoyol da mevcuttur.(O-33) Bursa şehir merkezinin kuzeyinde bulunur, iller arası ulaşımı kolaylaştırmak için yapılmıştır. Şehir içi ulaşım ise BURULAŞ´a aittir. Bursa´da çok sayıda halk otobüsü, minibüs, dolmuş ve taksi bulunur. Otobüsler ve Bursaray´da ücretler Bukart adı verilen manyetik kartla sağlanır. 75 dk. içinde Metro-otobüs aktarmalarında ücretlendirmede indirim olur.

Devrek Hakkında

Devrek Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Zonguldak ‘ın en güzel yönlerinden olan, Devrek otobüs bileti satan firmaları, Devrek otobüs bilet fiyatları, Devrek otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Zonguldak, Devrek

Etrafı dağlarla çevrili olan ve çukur bir alanda konumlanan Devrek, Zonguldak il merkezine 60 km. mesafede bulunmaktadır. İlçedeki arazilerin neredeyse tamamı ormanlarla kaplıdır. Meşe ve iğne yapraklı çam ağaçlarından oluşan ormanlar ülkenin en zengin ormanları arasındadır. İlçede her mevsim yağış görülmekle beraber, ılıman bir deniz iklimi egemendir. Devrek, ekonomik anlamda Ereğli ilçesine bağlı durumadır. Devrek’te yaşayan birçok kişi, çalışmak üzere Ereğli’deki Demir Çelik Fabrika’sına gitmektedir. İlçenin içerisinden Devrek Çayı geçmektedir. İlçede yörenin simgesi olan bastonculuk günümüzde de geliştirilerek yapılmaya devam etmektedir. Çok eski yıllardan beri yapılan bu el sanatı, Devrek’te oldukça popülerdir. Bu sanatı devam ettirmeye yönelik çalışmalar ilçe belediyesi tarafından yapılmaktadır.

Devrek’te ziyaret edilebilecek en önemli yer Yedi Göller Milli Parkı’dır. Devrek otobüs bileti satın alarak bu parkı ziyaret etmeniz mümkündür. Ayrıca, ilçe merkezine 11 km. uzaklıktaki Bostandüzü Orman İçi Mesire Alanı hafta sonları ve tatil günlerinde piknik yapmak isteyen ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

 

En Çok Tercih Edilen Devrek Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus