Bursa - Gönen Otobüs Bileti

Bursa Hakkında

Bursa Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bursa otobüs bileti satan firmalarıBursa otobüs bilet fiyatlarıBursa otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Bursa, Türkiye´nin bir ili ve en kalabalık dördüncü şehri. 2015 itibarıyla 2.842.547 nüfusa sahiptir. 2016 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında Dünya´da 28. Türkiye´de 1. sırada yer almaktadır. Marmara Bölgesinin Güney Marmara bölümünde, 40° batı boylam ve 29° kuzey enlem daireleri arasında yer alır. Eski adı Hüdavendigâr´dır. Kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğuda Kocaeli ve Sakarya, doğuda Bilecik, güneyde Kütahya ve batıda Balıkesir illeri ile çevrilidir.

2000´de UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi´ne dahil edilen Bursa, 2014´te ise Dünya Mirası olarak tescil edildi.

Türkiye´nin ilk tekstil müzesi Bursa´dadır.

Uluslararası Bursa Festivali 1962 yılından beri, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı´nın (BKSTV) koordinasyonunda düzenleniyor. Bursa Bölge Senfoni Orkestrası, temeli 1997 yılında atıldı. Bursa Botanik Parkı, 1998 yılında hizmete açılmıştır. Bursa Hayvanat Bahçesi, 1998 yılında hizmete açılan Avrupa standartlarındaki hayvanat bahçesidir.

Bursa, İstanbul ve İzmir illeri arasında bir köprü gibidir. Bu D-200 karayoludur. Bursa´da otoyol da mevcuttur.(O-33) Bursa şehir merkezinin kuzeyinde bulunur, iller arası ulaşımı kolaylaştırmak için yapılmıştır. Şehir içi ulaşım ise BURULAŞ´a aittir. Bursa´da çok sayıda halk otobüsü, minibüs, dolmuş ve taksi bulunur. Otobüsler ve Bursaray´da ücretler Bukart adı verilen manyetik kartla sağlanır. 75 dk. içinde Metro-otobüs aktarmalarında ücretlendirmede indirim olur.

Gönen Hakkında

Gönen Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Gönen otobüs bileti satan firmalarıGönen otobüs bilet fiyatlarıGönen otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Gönen, Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Isparta ilinin bir ilçesidir. Günümüzdeki nüfusu 7.000 civarı ve yüzölçümü de 372 kilometrekare olan bu küçük ilçenin tarihi milattan önce 2000 senesine kadar uzanır. Bu bakımdan birçok kültüre ve uygarlığa da ev sahipliği yapmıştır. 


Gönen’e Nasıl Gidilir?

Gönen ilçesi Isparta il merkezine yaklaşık olarak 25 kilometre uzaklıkta bulunur. Burdur Isparta yolunu kullanan ilçe ziyaretçileri buraya ulaşabilirler ya da Gönen otobüs bileti satın alarak hem rahat hem de konforlu bir ulaşımı tercih edebilirler. 


Gönen’de Gezilecek Yerler

Gönen’e yolu düşen turistlerin burada bulunan tarihi kaleye uğramaları tavsiye edilir. İlçenin kuzeybatısındaki yüksekliğe inşa edilmiş olan bu kalenin hangi döneme ait olduğu tam olarak bilinmemektedir. Bunun dışında Gönen Höyüğü de burayı ziyaret etmek isteyenlerin ilgisini çekebilir. Bu bölgede bulunan Senirce Köyü Isparta ilinin en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Son olarak Selçuklular döneminden (1200’lü yılların başları) Gönen Hamamı da –her ne kadar artık hamam olarak kullanılmıyor olsa da- kendisine meraklı ziyaretçilerini beklemektedir. 

En Çok Tercih Edilen Gönen Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus