Bursa - Kadışehri Otobüs Bileti

Bursa Hakkında

Bursa Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bursa otobüs bileti satan firmalarıBursa otobüs bilet fiyatlarıBursa otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Bursa, Türkiye´nin bir ili ve en kalabalık dördüncü şehri. 2015 itibarıyla 2.842.547 nüfusa sahiptir. 2016 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında Dünya´da 28. Türkiye´de 1. sırada yer almaktadır. Marmara Bölgesinin Güney Marmara bölümünde, 40° batı boylam ve 29° kuzey enlem daireleri arasında yer alır. Eski adı Hüdavendigâr´dır. Kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğuda Kocaeli ve Sakarya, doğuda Bilecik, güneyde Kütahya ve batıda Balıkesir illeri ile çevrilidir.

2000´de UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi´ne dahil edilen Bursa, 2014´te ise Dünya Mirası olarak tescil edildi.

Türkiye´nin ilk tekstil müzesi Bursa´dadır.

Uluslararası Bursa Festivali 1962 yılından beri, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı´nın (BKSTV) koordinasyonunda düzenleniyor. Bursa Bölge Senfoni Orkestrası, temeli 1997 yılında atıldı. Bursa Botanik Parkı, 1998 yılında hizmete açılmıştır. Bursa Hayvanat Bahçesi, 1998 yılında hizmete açılan Avrupa standartlarındaki hayvanat bahçesidir.

Bursa, İstanbul ve İzmir illeri arasında bir köprü gibidir. Bu D-200 karayoludur. Bursa´da otoyol da mevcuttur.(O-33) Bursa şehir merkezinin kuzeyinde bulunur, iller arası ulaşımı kolaylaştırmak için yapılmıştır. Şehir içi ulaşım ise BURULAŞ´a aittir. Bursa´da çok sayıda halk otobüsü, minibüs, dolmuş ve taksi bulunur. Otobüsler ve Bursaray´da ücretler Bukart adı verilen manyetik kartla sağlanır. 75 dk. içinde Metro-otobüs aktarmalarında ücretlendirmede indirim olur.

Kadışehri Hakkında

Kadışehri Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Yozgat ın en güzel yönlerinden olan, Kadışehri otobüs bileti satan firmaları, Kadışehri otobüs bilet fiyatları, Kadışehri otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Yozgat,
Kadışehri

Kadışehri, Yozgat ilinin ilçelerinden bir tanesidir. İlçe, doğuda Tokat ve Sivas illeri, batıda Çekerek, güneyde Saraykent ve Akdağmadeni, kuzeyde ise Tokat’ın Zile ilçeleri ile komşudur. İlçenin içinden Yeşilırmak’ın bir kolu olan Çekerek Irmağı geçmektedir. Ancak bu ırmak bölgedeki tarım arazilerinin sulanmasında yetersiz kalmaktadır. Tipik karasal iklim özellikleri görülen Kadışehri ilçesinde, yer yer Karadeniz iklimi de egemen olabilmektedir. Yüksek yaylalar hariç yaz mevsimi oldukça sıcak geçmektedir. Kışlar ise yağışlı ve soğuktur. İlçe ekonomisi tarım ağırlıklı olmak üzere hayvancılıkla da desteklenmektedir. Kuru tarımın yoğunlukla yapıldığı ilçede tahıl ürünleri yetiştirilmektedir. İlçede kurulan hayvan pazarları, bölge il ve ilçelerden birçok kişiyi bölgeye çekmektedir. Bu hayvan pazarı ilçe ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Sanayi anlamında çok fazla gelişememiş olan ilçede 1 adet un fabrikası faaliyet göstermektedir. İlçede 35 işletmenin yer aldığı bir küçük sanayi sitesi de bulunmaktadır.

Kadışehri ilçesinde tarihi ve kültürel anlamda ziyaret edilebilecek bir eser bulunmamaktadır. Ancak Çatal Hüyük ve Yassı Hüyük isminde iki adet tarihi sit alanı mevcuttur. Kadışehri otobüs bileti alarak bu ilçeyi gezebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Kadışehri Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus