Bursa - Şile Otobüs Bileti

Bursa Hakkında

Bursa Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bursa otobüs bileti satan firmalarıBursa otobüs bilet fiyatlarıBursa otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Bursa, Türkiye´nin bir ili ve en kalabalık dördüncü şehri. 2015 itibarıyla 2.842.547 nüfusa sahiptir. 2016 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında Dünya´da 28. Türkiye´de 1. sırada yer almaktadır. Marmara Bölgesinin Güney Marmara bölümünde, 40° batı boylam ve 29° kuzey enlem daireleri arasında yer alır. Eski adı Hüdavendigâr´dır. Kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğuda Kocaeli ve Sakarya, doğuda Bilecik, güneyde Kütahya ve batıda Balıkesir illeri ile çevrilidir.

2000´de UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi´ne dahil edilen Bursa, 2014´te ise Dünya Mirası olarak tescil edildi.

Türkiye´nin ilk tekstil müzesi Bursa´dadır.

Uluslararası Bursa Festivali 1962 yılından beri, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı´nın (BKSTV) koordinasyonunda düzenleniyor. Bursa Bölge Senfoni Orkestrası, temeli 1997 yılında atıldı. Bursa Botanik Parkı, 1998 yılında hizmete açılmıştır. Bursa Hayvanat Bahçesi, 1998 yılında hizmete açılan Avrupa standartlarındaki hayvanat bahçesidir.

Bursa, İstanbul ve İzmir illeri arasında bir köprü gibidir. Bu D-200 karayoludur. Bursa´da otoyol da mevcuttur.(O-33) Bursa şehir merkezinin kuzeyinde bulunur, iller arası ulaşımı kolaylaştırmak için yapılmıştır. Şehir içi ulaşım ise BURULAŞ´a aittir. Bursa´da çok sayıda halk otobüsü, minibüs, dolmuş ve taksi bulunur. Otobüsler ve Bursaray´da ücretler Bukart adı verilen manyetik kartla sağlanır. 75 dk. içinde Metro-otobüs aktarmalarında ücretlendirmede indirim olur.

Şile Hakkında

Şile  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul
’un en güzel yönlerinden olan, Şile otobüs bileti satan firmalarıŞile otobüs bilet fiyatlarıŞile otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.  


Şile İstanbul 

İlçenin tarihi geçmişi incelendiğinde isminin Yunan medeniyetinden geldiği anlaşılıyor. İlçenin bulunduğu konum itibari ile iskân geçmişi Cilalı Taş devrine kadar dayanıyor. İstanbul’un en eski buluntu yerleri arasında şile’de bulunan Ağva ve Domalı köyleri vardır. İlçe Antik Çağ, Roma Dönemi, Bizans Dönemi gibi medeniyetlere ev sahipliği yapmış İstanbul’un fethi ile Osmanlı himayesine girdikten sonra günümüze kadar ulaşmıştır. İlçenin iklimi Karadeniz ve Akdeniz iklimi arasında geçiş iklimi özelliklerini taşır. İlçe ekonomisinde turizm büyük bir yer teşkil eder. Şile deniz ve tarihi mekân özellikleri ile oldukça ilgi gören bir ilçedir. Satın aldığınız
Şile otobüs bileti ile Şile Kalesi, Yeşil Vadi, Hanımsuyu Çeşmesi, Lahit Mezar, Heciz Kalesi, Şile Feneri, Sarıkavak Kalesi, kumsal ve plajları, Değirmençayırı  Şelalesi, Onbir Göller Şelalesi, Ağlayan Kaya gibi tarihi mekanları ziyaret edebilir, Şile Festivali gibi kültürel etkinliklere katılabilirsiniz. 


Şile’ye nasıl gidilir? 

İlçe ye önce metrobüs sonra minübüs aktarması ile ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Şile Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus