Büyükçekmece Otobüs Bileti

Büyükçekmece Seferi Yapan Firmalar
Büyükçekmece Hakkında

Büyükçekmece Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un en güzel yönlerinden olan, Büyükçekmece otobüs bileti satan firmaları, Büyükçekmece otobüs bilet fiyatları, Büyükçekmece otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


İstanbul, Büyükçekmece

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ve 200 bini geçen nüfusuyla Büyükçekmece, Türkiye’nin en büyük TV kulesi ve yine Türkiye’nin en büyük kitap fuarı olan TÜYAP’ı ilçe sınırları içinde bulundurmasıyla da önem taşımaktadır. Ayrıca ilçe Marmara Denizi’ne kıyısı olması dolayısıyla yazlık bir ilçe olarak kabul edilir. Bütün bu özellikler Büyükçekmece’yi önemli bir ilçe haline getirmektedir. 


Büyükçekmece’de Gezilecek Yerler

·         Kurşunlu Han: Kanuni Sultan Süleyman tarafından Mimar Sinan’a yaptırılan bu han, kervansaray olarak kullanılmıştır. Yapımında kesme taşlar kullanılmasının yanında , ilk yapıldığı dönem çatısı kurşunla kaplandığı için Kurşunlu Han adını almıştır.

·         Sokullu Mehmet Paşa Camii: Mimar Sinan eseri olan bu caminin en önemli özelliği, bir eşine de sadece Mısır’da rastlanan, minaresinin yekpare taştan yapılmış olmasıdır.

·         Kanuni Sultan Süleyman Çeşmesi: Günümüzde hala içme ve kullanma suyu temin etmek için kullanılan çeşme, Kanuni Sultan Süleyman tarafından Mimar Sinan’a yaptırılmıştır. Çeşme klasik Osmanlı mimarisi örneklerinden birini yansıtması açısından da önemlidir.

Büyükçekmece otobüs bileti alarak siz de bu güzellikleri yerinde görebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Büyükçekmece Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus