Çal Otobüs Bileti

Çal Seferi Yapan Firmalar
Çal Hakkında

Çal Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizlinin en güzel yönlerinden olan, Çal otobüs bileti satan firmaları, Çal otobüs bilet fiyatları, Çal otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Çal

Antik dönemdeki ismi Mosyna olan bölgeye Çal adını Türkler vermiştir. Çağatay lehçesindeki anlamı, yüksek yer manasına gelen Çal, ilçenin konumundan dolayı bu adla anılmaktadır. Denizli’nin doğusunda yer alan Çekelez Dağı’nın eteklerinde yer alan bir ilçedir. Bu dağın batı kesiminde ise Pamukkale bulunmaktadır. İlçenin en önemli gelir kaynağı tarımsal faaliyetlerdir. Üzüm, bölgenin en önemli tarım ürünü konumundadır. Çal karası olarak da adlandırılan bir üzüm çeşidi bölgede ve ülkede meşhurdur. 


Çal’da Gezilecek Yerler

Sakızcılar Şelalesi: Suların kayaların üstünden yere akması sebebiyle Ağlayan Kaya olarak da adlandırılmaktadır. 30 metre yükseklikten dökülen şelalede alabalık yetiştiriciliği yapılmaktadır. Mesirelik alanları da barındıran şelale, yaz günlerinde ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Çakırlar Köyü Mağarası: Bu mağara, 1. Derece doğal sit alanı ilan edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Mağarada yaprak biçiminde sarkıt ve dikitler bulunmaktadır. Mağaranın girişi aşındığı için ancak sürünerek giriş yapılabilmektedir. Çal otobüs bileti alarak ilçeyi gezebilir ve bu mağarayı da ziyaret edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Çal Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus