Çaldıran Otobüs Bileti

Çaldıran Seferi Yapan Firmalar
Çaldıran Hakkında

Çaldıran Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Van’ın en güzel yönlerinden olan, Çaldıran otobüs bileti satan firmalarıÇaldıran otobüs bilet fiyatlarıÇaldıran otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çaldıran, Van iline bağlı bir ilçedir. Burası Van’ın en soğuk ilçesidir ve yılın yarısını karla kaplı olarak geçirir. Cumhuriyet dönemi sonrası yerleşim yeri olan Çaldıran, 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Türkiye’de bugüne kadar ölçülmüş en düşük sıcaklık olan -46,4 derece (9 Ocak 1990’da) bu ilçeye aittir. Yeşilliği az olan ilçede yalnızca Tendürek Dağı’nda ağaç bulunmaktadır. Yöre halkının temel geçim kaynağı hayvancılık olmasına karşın, bu alana yeteri kadar önem verilmemesi sebebiyle hayvancılık tükenme noktasına gelmiştir. Yine de bu nüfusunu etkilememiştir zira 1990 yılında 41.000 civarı olan nüfusu, 2015 sayımlarına göre 66.000’e yakındır. 


Çaldıran’a Nasıl Gidilir?

Çaldıran ilçesi, Van il merkezine 106 kilometre uzaklıkta bulunur. Bu soğuk ilçeye gitmek içinse Çaldıran otobüs bileti satın almanız buraya ulaşmak için en rahat yoldur. 


Çaldıran’da Gezilecek Yerler

Çaldıran ilçesi turizm bakımından gelişmiş bir yer değildir. Kışın kar sebebiyle yolları kapalı olan Çaldıran’a yazın gidildiğinde ise hayvancılıktan kaynaklı olarak yüksek rakımlarında güzel meralar bulunmaktadır. 

En Çok Tercih Edilen Çaldıran Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus