Çamardı Otobüs Bileti

Çamardı Seferi Yapan Firmalar
Çamardı Hakkında

Çamardı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Niğde’nin en güzel yönlerinden olan, Çamardı otobüs bileti satan firmalarıÇamardı otobüs bilet fiyatlarıÇamardı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çamardı, Niğde iline bağlı altı ilçeden birisidir. İlçe toprakları genel olarak dağlık olan bu ilçede Aladağlar buranın topraklarını kaplamaktadır. İlçe sakinlerinin geçim kaynağı genel olarak hayvancılıktır çünkü dağlık arazisi tarım için elverişli değildir. Yaz mevsiminde yörenin halkı Üç Kapılı Yaylası (eski ismi Bereketli Maden)’na çıkar. Tarihi oldukça eskilere dayanan ilçede ilk yerleşim milattan önce 3000 ile 2000 yılları arasında yapıldığı düşünülmektedir. Tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Çamardı, Fatih Sultan Mehmet döneminde Osmanlı Devleti egemenliği altına girmiştir. 


Çamardı’ya Nasıl Gidilir?

Çamardı ilçesi, Niğde il merkezine 69 kilometre uzaklıkta bulunur. İlçe, Niğde’nin güneydoğusunda Toros Dağları’nın eteklerine kurulmuştur. Komşuları Niğde merkez ilçesi, Ulukışla ve Bor ilçeleri ile Adana ilidir. Bu ilçeye gitmek isteyenlerin Çamardı otobüs bileti satın almaları yeterlidir. 


Çamardı’da Gezilecek Yerler

Tarihi çok eskilere dayanmasına karşın bu özelliğini turistleri buraya çekmek için henüz kullanamamış olan ilçede bir doğa harikası olan Demirkazık Tepesi’ne gitmeniz önerilir. Burada Demirkazık Dağları manzarası eşliğinde temiz hava alabilir ve aynı zamanda pikniğinizi yapabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Çamardı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus