Çamoluk Otobüs Bileti

Çamoluk Seferi Yapan Firmalar
Çamoluk Hakkında

Çamoluk Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Giresun un en güzel yönlerinden olan, Çamoluk otobüs bileti satan firmaları, Çamoluk otobüs bilet fiyatları, Çamoluk otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Giresun, Çamoluk

Eski adı Mindeval olan ilçe, Mindeval deresinin uzandığı vadi üzerine kurulmuştur. Doğu Anadolu, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesi’ne sınırları olan ilçe bir geçit bölgesi niteliğindedir. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin bittiği yerde bulunan Çamoluk ilçesinde bir çeşit geçiş iklimi özellikleri görülmektedir. İlçede yarı kurak iklim ve Doğu Karadeniz’in tipik iklimi arasında bir iklim tipi mevcuttur. Bölgede yapılan barajların ve ağaçlandırma çalışmalarının etkisiyle bölgede yağış miktarları artış göstermiş ve iklim Karadeniz iklimi ile benzerlik göstermeye başlamıştır. İlçe ekonomisinin en önemli unsurları, tarım ve hayvancılıktır. Bunların yanında Çamoluk’ta arıcılık da yaygın bir şekilde yapılmaktadır. İlçede her yıl Çamoluk Bal Festivali de düzenlenmektedir.

Çamoluk da yayla turizmi oldukça yaygın olarak yapılmaktadır. Özellikle yaz aylarında bölge halkının ve çevre köylerden gelen ziyaretçilerin katılımıyla yayla festivalleri düzenlenmektedir. Teştik Yaylası, Berdiye, Başyayla ve Akpınar bu yayların en önemlileri arasındadır. Çamoluk otobüs bileti alarak görebileceğiniz diğer yerler ise şunlardır;

·         Bektaşbey Camii

·         Hacıahmetoğlu Kalesi

·         Kaledere Kalesi

·         Folbaba Türbesi

·         Yenice Köyü Şelalesi

·         Ozan Köyü Şelalesi

En Çok Tercih Edilen Çamoluk Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus