Çanakçı Otobüs Bileti

Çanakçı Seferi Yapan Firmalar
Çanakçı Hakkında
Çanakçı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Giresun un en güzel yönlerinden olan, Çanakçı otobüs bileti satan firmaları, Çanakçı otobüs bilet fiyatları, Çanakçı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Giresun, Çanakçı

Giresin il merkezine 78 km. uzaklıkta bulunan Çanakçı ilçesinin denize kıyısı bulunmamaktadır. Denizden 17 km. içeride bulunan ilçenin güneyinden doğan Çanakçı Deresi, Görele ilçesinde denize dökülmektedir. İlçenin en önemli özelliği, her yıl burada düzenlenen Kuşdili Festivalidir. Çanakçı ilçesine bağlı ve 8 km. uzaklıkta bulunan Kuşköy Köyü sakinlerinin kendi aralarında ıslıkla haberleşerek iletişim kurmaları yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Engebeli ve dağlık arazi yapısı ve telefon hatlarının sık arızalanması nedeniyle köy sakinleri birbirleri ile iletişim kurmak için hala ıslık kullanmaktadır.

Çanakçı ilçesinin en önemli turistik faaliyeti Kuşdili Festivalidir. Bölgede kullanılan kuşdili Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da Kültürel Mirası Temsili Listesine alınmıştır. Zamanın koşulları dikkate alındığında, arazi yapısının da engebeli oluşu ve köyler arasında ulaşımın zorlukla gerçekleştirilmesi gibi faktörler bu bölgede insanların ıslık ile haberleşmesini mecbur kılmıştır. Çanakçı otobüs bileti alarak siz de her yıl düzenlenen Kuşdili Festivali’ne katılabilir ve bu farklı etkinliğin tadını çıkartabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Çanakçı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus