Çandır Otobüs Bileti

Çandır Seferi Yapan Firmalar
Çandır Hakkında

Çandır Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Yozgat ın en güzel yönlerinden olan, Çandır otobüs bileti satan firmaları, Çandır otobüs bilet fiyatları, Çandır otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Yozgat, Çandır

1990 yılından beri ilçe statüsünde olan Çandır, Yozgat il merkezine 119 km. uzaklıkta bulunmaktadır. İlçe, kuzeyde Sarıkaya, güneyde Felahiye, batıda Boğazlıyan ve doğuda da Çayıralan ilçeleri ile sınırlanmış durumadır. İlçedeki toprakların sulanmasını sağlayan, Mera Çayı ve Kozan Çayı, Çandır ilçesi sınırları içinde bulunmaktadır. Düz bir arazi yapısı olan ilçe, etrafı çok yüksek olmayan tepelerle çevrilmiş konumdadır. Bölgede hüküm süren karasal iklim, Çandır ilçesinde de egemendir. Kışları kar yağışlı ve soğuk, yazları ise sıcak ve kurak geçmektedir. İlçede don görülebilmekte ve bu sebeple bazı mahsuller zarar görmektedir. Bozkırlardan oluşan ilçede, akarsu kenarlarında kavakçılık yapılmaktadır. İlçe halkı geçimini tarım ve hayvancılık ile sağlamaktadır. Yulaf, arpa, buğday, çavdar, patates, ayçiçeği başlıca üretilen tarım ürünleridir.


Çandır’da Gezilecek Yerler

Çandır ilçesinde tarihi ve kültürel miras niteliğinde olan bazı eserler bulunmaktadır. Çandır otobüs bileti alarak ziyaret edebileceğiniz bölgedeki eserlerden bazıları şunlardır;

·         Çandır Kümbeti (Şah Sultan Hatun Türbesi)

·         Çandır Kümbeti Mezarlığı

·         Çandır Merkez Camii Eski Minaresi

 

En Çok Tercih Edilen Çandır Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus