Çatak Otobüs Bileti

Çatak Seferi Yapan Firmalar
Çatak Hakkında

Çatak Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Van’ın en güzel yönlerinden olan, Çatak otobüs bileti satan firmalarıÇatak otobüs bilet fiyatlarıÇatak otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.  


Çatak, Van iline bağlı bir ilçedir. İlçenin eski adı Şatak veya Şatakh’tır. Bu adlar 1980 yılına kadar kullanılmış daha sonra Çatak olarak Türkçeleştirilmiştir. Burası eski bir Ermeni yerleşimidir. Bir süre Arap egemenliği altına girmiş olsa da genel olarak Ermeni bölgesi olarak kalan Çatak’ta, 10. ve 11. yüzyıllarda Vaspuragan Ermeni krallığı döneminde çok sayıda kilise ve kale inşa edilmiştir. İlçe, 1548 yılında da Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliği altına girmiştir. Günümüzdeki nüfusu 2015 kayıtlarına göre 21.780’dir. 


Çatak’a Nasıl Gidilir?

Çatak ilçesi, Van il merkezine 83 kilometredir. Bu küçük ilçeye gitmek için Çatak otobüs bileti almanız yeterlidir. 


Çatak’ta Gezilecek Yerler

Bu eski ilçede birçok tarihi yapıya rastlamak mümkündür. Bu tarihi yapılar Ermeni yapımıdır. 10. ve 11. yüzyıldan kalma kale ve kiliselerin dışında ayrıca üç kemer köprü (Sortikin Çayı ile Norduz Deresi üzerinde) bulunmaktadır. Bu köprülerin üçü de günümüzde halen kullanılmaktadır. Ayrıca Tırşın’da büyük taşlar üzerine yapılmış ağaç resimleri bulunmaktadır

En Çok Tercih Edilen Çatak Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus