Çavdarhisar Otobüs Bileti

Çavdarhisar Seferi Yapan Firmalar
Çavdarhisar Hakkında

Çavdarhisar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kütahya’nın en güzel yönlerinden olan, Çavdarhisar otobüs bileti satan firmaları, Çavdarhisar otobüs bilet fiyatları, Çavdarhisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Kütahya, Çavdarhisar

Denize kıyısı olmayan Kütahya’nın, Türkiye’nin en büyük “kara alabalık tesisi”ne sahiptir. Bölgede balıkçılık dışında hayvancılık ve tarım da ekonomik faaliyetler arasındadır.

İlçenin tarihi yapılan arkeolojik bulgulara göre M.Ö 3000lere kadar dayanmaktadır. Bölgede çok sayıda Roma Dönemi’ne ait kalıntılar bulunmaktadır. Bütün bu tarihi yakından görmek istiyorsanız Çavdarhisar otobüs bileti almanız yeterli. İlçede turistik bir yerleşim yeri olduğu için konaklama sorunu da yoktur. 


Çavdarhisar’da Gezilecek Yerler

·         Zeus Tapınağı: Günümüze en sağlam gelmiş Zeus Tapınağı olarak bilinen bu tapınakda aynı zamanda bir kadın büstü de barındırmaktadır. Diğer Zeus Tapınaklarından ayrılan bir özelliği de budur. Tapınak sadece Zeus için değil Tanrıça Kybele için de yapılmıştır. Şehrin ana kutsal alanıdır.

·         Mozaikli Hamam: Mozaikli bir taban yapısına sahip olan hamam, Roma Döneminden günümüze kalan yapılardan biridir. Hamam dönemin Hristiyan piskoposluğunun merkezi olmuştur.

·         Meter Steunene Kutsal Alanı: Şehrin bilinen en eski kutsal alandır. Yapılan kazı çalışmalarında bölgeden çok fazla yöre halkına ait kişisel eşya  ve kutsal figürler çıkmıştır.

En Çok Tercih Edilen Çavdarhisar Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus