Çay Otobüs Bileti

Çay Seferi Yapan Firmalar
Çay Hakkında
Çay Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyonkarahisar´ın en güzel yönlerinden olan, Çay otobüs bileti satan firmaları, Çay otobüs bilet fiyatları, Çay otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çay Otobüs Bileti Ücretleri

                    İstanbul´dan Çay´a otobüs ücretleri: 57 Türk Lirası.

                    İzmir´den Çay´a otobüs ücretleri: 34 Türk Lirası.

                    Konya´dan Çay´a otobüs ücretleri: 25 Türk Lirası. 


Afyonkarahisar, Çay

Afyonkarahisar´ın Çay ilçesi konum bakımından bir hayli önemli bir yerde bulunmaktadır. Çünkü konum itibariyle Ege, Akdeniz ve İç Anadolu bölgelerinin kesiştiği bir yerde konuçlandığını tespit ediyoruz. Çay, bu önemli özelliğiyle diğer Afyonkarahisar ilçelerinden ayrı bir noktada değerlendirilmelidir.

Çay ilçesi tarih bakımından oldukça eskidir. Arkeolojik kazılarda Milattan Önce 300´lü yıllara dâir buluntular keşfedilmiştir. Tarihsel taraftan incelendiğinde Osmanlı ve Selçuklu devletleri için ne önem arz ettiği de ortadadır. 


Çay´a Nasıl Gidebilirim?

Çay, İç Anadolu bölgesinden Ege bölgesine giden pek çok otobüs seferinin durak noktasıdır. Bilhassa, Uşak, İzmir, Denizli ve Aydın otobüsleri Çay´a uğramaktadır. Bu özelliği sayesinde çay otobüs bileti işlevini biraz yitirse de ulaşım çok rahat olduğundan pek çok yolla Çay´a ulaşılabilir. Çay, Afyonkarahisar´a 48 kilometre uzaklıktadır. Yüzölçümü 858 kilometre kare olarak hesaplanmıştır. Çay ilçesinin sınırları içerisinde Karamık ve Eber gibi güzel göller bulunmaktadır. 


Çay´ın Nüfusu

Elde edilen son verilere göre Çay ilçesinin şu anki nüfusu 46.500´dür. Bu sayının büyük bir kısmı Çay´ın köylerinde ikâmet etmektedir. Bu durum Çay´da hâlen köy yaşantısının baskın olduğunun bir göstergesidir. Bunun yanı sıra ilçede 9 belde ve 14 de köy bulunmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Çay Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus