Çaycuma Otobüs Bileti

Çaycuma Seferi Yapan Firmalar
Çaycuma Hakkında
Çaycuma Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Zonguldak ın en güzel yönlerinden olan, Çaycuma otobüs bileti satan firmaları, Çaycuma otobüs bilet fiyatları, Çaycuma otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Zonguldak, Çaycuma

Çaycuma, Zonguldak ilinin ilçelerinden bir tanesidir. İlçe, kuzeyde Karadeniz, güneyde Devrek ilçesi ve doğuda Bartın ili ile komşudur. İlçe Fiyos Çayı ve Fiyos Çayı’nın oluşturduğu vadi üzerine kurulmuştur. Karadeniz iklimi ilçe genelinde hakimdir. Fazla sıcak geçmeyen yaz ayları ve ılık ve yağışlı geçen kış ayları bölgeyi yaşanılabilir kılmaktadır. Sınırlı olan tarım arazilerine rağmen, ilçedeki en önemli ekonomik faaliyet tarımdır. Mısır ve sebze üretimi en önemli tarımsal faaliyetlerdir. Manda yetiştiriciliği de Çaycuma ilçesinde yaygın olarak yapılmaktadır. Bunun yanında balıkçılık da ilçe ekonomisine katkı sağlamaktadır. İlçede ülkenin en büyük 3. Kağıt fabrikası faaliyet göstermekte ve bölgenin sanayileşmesine katkı sağlamaktadır. 


Çaycuma’da Gezilecek Yerler

Çayır Köyü Su Mağarası: 15-20 metre kadar içerisine girilebilen mağara, ilçeye 12 km. uzaklıktadır. Mağaranın içinde soğuk su kaynağı bulunmaktadır. Bu suyun içerisinde alabalık yetiştiriciliği yapılmaktadır. Mağaranın önünde de mesire alanı vardır.

Filyos Kalesi: Orta çağ ve Roma dönemine ait kalıntıların bulunduğu bir kaledir.

Çaycuma otobüs bileti alarak bu kaleyi ve ilçenin diğer güzelliklerini gezebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Çaycuma Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus