Çayıralan Otobüs Bileti

Çayıralan Seferi Yapan Firmalar
Çayıralan Hakkında

Çayıralan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Yozgat ın en güzel yönlerinden olan, Çayıralan otobüs bileti satan firmaları, Çayıralan otobüs bilet fiyatları, Çayıralan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Yozgat, Çayıralan

Yozgat il merkezine 110 km. uzaklıkta bulunan Çayıralan ilçesi, doğuda Gemerek, kuzeyde Akdağmadeni, batıda Sarıkaya ve Çandır ve güneyde de Özvatan ilçeleri ile sınırlandırılmıştır. Türkiye’nin tam ortasında bulunan ilçe, Yozgat, Kayseri ve Sivas illerinin kesiştiği noktadadır. İlçede genel olarak karasal iklim özellikleri görülmektedir. İlçenin ekonomik faaliyetlerini hayvancılık ve tarım başta olmak üzere ticaret, fidancılık, arıcılık ve orman ürünleri imalatı oluşturmaktadır. Arpa, çavdar, mısır buğday, nohut, ayçiçeği, korunga bölgede yetiştirilen ürünlerden bazılarıdır. İlçe halkının yaklaşık 3’te 1’lik nüfusu yurtdışında işçi olarak çalışmaktadır. Eskisi kadar yoğun olmasa da ilçede el sanatlarının da ilgi gördüğünü söylemek mümkündür. Kenevir bitkisinden elde edilen ipten yapılarak birçok el dokuması ürün satılmakta ve ilçe ekonomisine katkı sağlamaktadır.

İlçede tarihi eser niteliğindeki tek yapı Selçuklulardan kalma bir medresedir. Bu medresenin günümüze ulaşan tek bölümü kümbet kısmıdır. Bununla beraber Eskiköy’de bulunan Dikilitaş ziyaret edilebilir. Çayıralan’da çok sayıda mesire alanı da bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında bu alanlar ilgi görmektedir. Çayıralan otobüs bileti alarak ilçeyi gezebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Çayıralan Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus