Çayırlı Otobüs Bileti

Çayırlı Seferi Yapan Firmalar
Çayırlı Hakkında

Çayırlı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzincan’ın en güzel yönlerinden olan, Çayırlı otobüs bileti satan firmaları, Çayırlı otobüs bilet fiyatları, Çayırlı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erzincan Çayırlı

Çayırlı Erzincan ilinin kuzeydoğusunda yer alır. Doğusunda Tercan ve Aşkale ilçeleri, batısında Erzincan merkezinin bulunması, kuzey tarafında Bayburt ili ve diğer köşesinde Otlukbeli ilçesi, güney tarafında ise Erzincan merkez ve Tercan ilçesi ile komşudur. İlçe Akkoyunlular’a ve Otlukbeli savaşından sonra Osmanlı devletine geçmiştir.

İlçe genellikle parçalı engebeli çıplak bir arazi yapısına sahiptir. Çevresinde Keşiş ve Coşan dağları vardır. Çok geniş olmamakla birlikte sulu tarım yapılır. Ovalar geniş ve mera yaylaları vardır. Genellikle kışları çok soğuk ve uzun geçer, yaz mevsimi is oldukça kısadır ancak serinlik birçok insanın ilgisini çektiğinden yazlık için yapılmış evler oldukça fazla miktarda bulunmaktadır.

Nüfusu toplam 8,980 dir. Kır nüfusu 3,663 ve şehir nüfusu 5,317 dir. Nüfusun tamamı genellikle tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. İlçe merkezinde küçük çapta marangozluk, demircilik ve oto tamirciliği yaygındır. İlçe merkezin yoğunluğu Sünni Türkler, köylerin ise büyük bir çoğunluğu Zaza ağırlıklıdır. Çayırlı Otobüs Bileti ile en kısa zamanda biletinizi alıp seyahat etmek size çok iyi gelecek.

 

En Çok Tercih Edilen Çayırlı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus