Çelebi Otobüs Bileti

Çelebi Seferi Yapan Firmalar
Çelebi Hakkında

Çelebi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kırıkkale’nin en güzel yönlerinden olan, Çelebi otobüs bileti satan firmaları, Çelebi otobüs bilet fiyatları, Çelebi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çelebi İlçesi Hakkında Bilgiler


Çelebi ilçesi, tarihi seyri kayıtlarında pek fazla görülmeyen bir beldedir. Kuruluşu ile ilgili pek çok rivayetler olan ilçenin çok eski tarihlere dayanan bir geçmişinin olduğu muhakkaktır.

İlçe etrafında henüz ciddi manada bir kazı çalışması olmamakla birlikte, tesadüfen rastlanan mezarlıklar, bina temelleri, çok eski meyve ağaçları, kale kalıntıları ile çeşme yalakları bunu göstermektedir. Muhtemel bilgi ve rivayetlere göre merkezi hükümetin kabul ettiği ve kahyalık verdiği birim, Türkmenlerin oturduğu bu günkü Çelebi’ nin yeridir. Hükümet temsilciliğinin verilmesi ve Karalık’ ta oturan köylerin yukarı çelebiye bağlanması ile bu iki yerleşim birimi arasında tanışıklıklar, dostluklar, hısım ve akrabalıklar sonucu yavaş yavaş birleşme hareketliliğine girişilmiştir.

Yukarıda Çelebi’ ye çıkan köylüler, Karalık’ ta bulunan arazilerini bırakmamış, yakın zamana kadar yazları tarla ve bahçe işlerinin çıktığı zamanlarda giderek ziraatlarına devam etmişlerdir. 


Çelebi İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Ceritkale Kaya Mezarları ilçe merkezine yaklaşık olarak 9 kilometre uzaklıkta Çeritkale Köyü’nde bulunduğu için kolaylık bulunabilecek bir noktadadır. Yapılan araştırmalarda kaya mezarlarının Demir Çağı’na kadar uzun bir tarihe sahip olduğu bilgisi ortaya çıkarılmıştır. Çelebi Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Çelebi Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus