Çelikhan Otobüs Bileti

Çelikhan Seferi Yapan Firmalar
Çelikhan Hakkında

Çelikhan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Çelikhan otobüs bileti satan firmalarıÇelikhan otobüs bilet fiyatlarıÇelikhan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çelikhan, Adıyaman’ın bir ilçesidir. Nüfusu yaklaşık olan 15.000 olan ilçe, Güneydoğu Torosların devamı olan yüksek dağların arasına kurulmuştur. Rakımı bu sebeple yüksektir ve ilçe de genel olarak dağlık ve engebeliktir. Bu da özellikle kışlarının sert geçmesine sebep olmaktadır. Fakat aynı sebeple yazlar serin ve bu sebeple de gezmeye ya da yaşamaya oldukça elverişlidir denebilir. 


Çelikhan’a Nasıl Gidilir?

Adıyaman il merkezine uzaklığı yalnızca 55 kilometre olan bu ilçeye ulaşım da rahattır. Fakat özellikle kış aylarında içinde bulunduğu karasal iklimin şartlarından dolayı biraz daha dikkatli olunması tavsiye edilir. Adıyaman’ın diğer ilçelerine göre konaklama bakımından daha az seçeneğe sahip olan Çelikhan’a gelmeden önce kalacağınız yeri ayarlamanız sizin işinizi kolaylaştıracaktır.


Çelikhan’da Gezilecek Yerler

Adıyaman’ın diğer ilçelerine kıyasla daha az turistik olan bu ilçenin, yine de görülecek birçok yeri vardır. Bunlar Bey Pınarı, Zerban Suyu, Havşeri Pınarı, Mestan, Recep Çayı, Çat Barajı, Koyun Pınarı Yaylası, Jari Yaylası ve Çelikhan içmesidir. Görüleceği üzere burada keşfedilecek yerler daha çok ilçenin tarihsel yapısından ziyade doğal yapısıyla ilgilidir yerlerdir. 

En Çok Tercih Edilen Çelikhan Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus